Malatya'da bir ilk Kale Milli Eğitim Müdürü'nden

Türkiye'de karne heyecanını milyonlarca öğrenciyle birlikte veliler de yaşadılar.

Malatya'da bir ilk Kale Milli Eğitim Müdürü'nden
Eğitim
Türkiye'de karne heyecanını milyonlarca öğrenciyle birlikte veliler de yaşadılar.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Türkiye'de karne heyecanını milyonlarca öğrenciyle birlikte veliler de yaşadılar. Öğrenciler karnelerini öğretmenlerin elinden alırken kendilerini değerlendirme şansı elde ettiler.

Malatya Kale ilçesi'nde Milli Eğitim Müdürü Mustafa AKKAYA bu anlamda karnelerle birlikte Velilere bir mektup gönderdi. Mektupta geleceğin mimarı çocuklarımız için gayretlerinden bahseden Milli Eğitim Müdürü AKKAYA, bir anlamda şeffaf yöneticilik anlayışı sergileyerek yaptığı çalışmalardan velileri haberdar etti.

İlçede bütünüyle taşımalı eğitimin olduğu Kale'de velileri eğitim sürecinin içine daha çok dahil etmek isteyen AKKAYA, bu anlamda okula mesafe olarak uzak velilere bizzat evlerine giderek yakınlığını hissettirdi. Mektupta geleceğimizin inşasında rol alacak çocuklarımız için İlçe olarak seferber halinde olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü AKKAYA, velilerin daha çok okula gelerek eğitim sürecinin içinde yer almasını istedi. İlçe olarak hafta içi eğitiminde ve hafta sonu kurslarında öğrenciler için tüm imkanlarını kullandığını, bu anlamda lise öğrencilerinin hafta sonu kurslarına katılmaları için ücretsiz taşıma imkanı sunulduğunu belirtti. Eğitim sadece okulda değil çocukların vakitlerinin büyük kısmını geçirdiği ailelerde gerçekleştiğini dile getiren AKKAYA, geleceğimizi güzelleştirmek istiyorsak yekvücut olarak el ele vererek beraber hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

İşte Kale Milli Eğitim Müdürü Mustafa AKKAYA'nın bir farklılığa imza atarak öğrenci velilerine gönderdiği mektup:

Sayın Velimiz; Bugün hep birlikte bir eğitim öğretim döneminin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Eğitim ve öğretim işbirliği, emek ve dayanışma sürecidir. Bu sürecin öğeleri; öğretmen, öğrenci ve velidir. Meyveleri ise kıymetli çocuklarımızın başarılarıdır. Bu başarının; okullarımızdaki genç-dinamik öğretmenlerimizin, idari kadrolarımızın ve tabii ki siz velilerimizin çaba ve destekleriyle artacağına inanıyorum. Bu bağlamda hedefimiz iyi bir vatandaş, ahlaklı ve kaliteli bir eğitim süzgecinden geçmiş bir birey olarak vatanına, milletine faydalı, değerlerine bağlı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmaktır.

Bizler biliyoruz ki aslında çocuklarımızın geleceği toplum olarak bizim geleceğimizdir. Bunun için de Kale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kale Kaymakamlığı tarafından onlar için her şeyin en iyisi yapılmaya çalışılıyor. İlçemizde İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyindeki öğrencilerimizin başarılarının her yönden artması için hafta içi ve hafta sonu olmak üzere bütün kadromuz gerekli desteği sağlamaktadır. Kale Kaymakamımız Sayın Mehmet GÜDER’in öncülüğünde başlatılan “Geleceğe Doğru” projesi kapsamında lisedeki çocuklarımızın hafta sonu kurslarına katılabilmesi için ücretsiz taşımacılık imkânı sağlanmaktadır. Hep birlikte öğrencilerin derslerindeki eksiklikleri kapatarak başarılarını arttırması ve sosyal etkinliklere katılımının gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Sizler de imkânlarınız dâhilinde ortaokullarda ve lisede ücretsiz olan hafta sonu destekleme ve yetiştirme kurslarına çocuklarınızın katılmasını sağlayarak başarılarının artmasına destek olabilirsiniz.

Sizlerden beklentimiz çocuklarımızın eğitim-öğretim durumlarıyla daha çok ilgilenmeniz, ders çalışma takiplerini yapmanız, onlara hedefler belirleyerek üst kademelerdeki okullara devamlarının sağlanması için onları desteklemenizdir. Tatil dönemleri çocuklarımızın dinleneceği dönemler olmasına karşılık bu zamanı da iyi değerlendirmeleri gerekmektedir. Size düşen onları kitap okumaya yönlendirmek ve onların daha başarılı olması için motivasyonlarını arttırmaktır. Kale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak siz değerli velilerimizle geleceğimizin mimarı çocuklarımız için daha fazla işbirliği içerisinde olup birlikte çok daha iyi ve daha büyük adımlar atacağımıza olan inancımla sizlere teşekkür ediyor, çocuklarımıza da iyi tatiller diliyorum.

MUSTAFA AKKAYA Kale İlçe Milli Eğitim Müdürü

Son Güncelleme: 18 Ocak 2019 20:55

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN