Ekonomi

Deprem bölgesindeki çiftçiler borçların ertelenmesini istiyor Deprem bölgesindeki çiftçiler borçların ertelenmesini istiyor
Hisarcıklıoğlu: '2020'de temkinli ama kararlı ilerlemeliyiz' Hisarcıklıoğlu: '2020'de temkinli ama kararlı ilerlemeliyiz'
Hisarcıklıoğlu: 'Zengin olmazsanız sizi yönetirler' Hisarcıklıoğlu: 'Zengin olmazsanız sizi yönetirler'
Ticaret Bakanı Pekcan: 'Zarar görmüş esnafımızın 1 yıl süreyle kredi ve faizini TESKOMB ödeyecek' Ticaret Bakanı Pekcan: 'Zarar görmüş esnafımızın 1 yıl süreyle kredi ve faizini TESKOMB ödeyecek'
Bakan Albayrak: 'Kamu bankalarında faizi yüzde 8-10 bandına çekeceğiz' Bakan Albayrak: 'Kamu bankalarında faizi yüzde 8-10 bandına çekeceğiz'
'İleri dönüşüm' koleksiyonu 'İleri dönüşüm' koleksiyonu
Ispanağın fiyatı cep yakıyor Ispanağın fiyatı cep yakıyor
KOSGEB'den kobilerine 100 bin TL faizsiz destek kredisi KOSGEB'den kobilerine 100 bin TL faizsiz destek kredisi
KOSGEB'den Kobilerine 100 bin lira faizsiz destek kredisi KOSGEB'den Kobilerine 100 bin lira faizsiz destek kredisi
Depremzede esnafa borç müjdesi Depremzede esnafa borç müjdesi
Kahramanmaraş'ta en fazla yatırım ulaşıma Kahramanmaraş'ta en fazla yatırım ulaşıma
Kahramanmaraş'ta 1 milyon 300 bin küçükbaş hayvan var Kahramanmaraş'ta 1 milyon 300 bin küçükbaş hayvan var
Ekonomi Haberleri

Korona virüsü kayısıyı vurdu

Çin'de binlerce kişiyi etkileyen ve her geçen gün birçok insanın ölümüne yol açan Corona Virüsü (Covid-19), Malatya'nın en önemli ihracat ürünü olan kayısıyı da etkiledi. Geçen yol 3 bin 200 ton kayısının ihraç edildiği Çin ile virüs nedeniyle ihracat nerdeyse durma noktasına geldi.

Deprem bölgesindeki çiftçiler borçların ertelenmesini istiyor

Elazığ Sivrice'de yaşanan ve Malatya'da da ciddi yıkımlara neden olan 6.8 şiddetindeki depremin ardından Malatyalı çiftçiler, tarım kredi kooperatifleri ve Ziraat Bankasına olan borçlarının ertelenmesi talebinde bulundu.

Deprem bölgesinde kira artıran yandı

Elazığ'in Sivrice ilçe merkezli depremin ardından kira fiyatların fırladığı Malatya'da konuya Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı ve Çevre ve Şehircilik bakanlığı konuya müdahil oldu.

Deprem kredisinde limit isteği

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ata Sadıkoğlu, deprem sonrası verileceği açıklanan kredi desteğinin 400 bin TL'ye çıkarılmasını istediklerini bildirdi.

BDDK karar verdi! Malatya'da Taksitlendirme süresi iki katına çıkıyor

Elazığ ve Malatya İllerinde yerleşik üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı taksitlendirme süreleri 1 Ocak 2021’e kadar iki katı olarak uygulanmasına karar verdi

Hisarcıklıoğlu: '2020'de temkinli ama kararlı ilerlemeliyiz'

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonomik anlamda 2020 yılında temkinli ama kararlı bir şekilde ilerleme kaydedilmesi gerektiğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu: 'Zengin olmazsanız sizi yönetirler'

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 'Zengin olmazsanız emir alırsınız, sizi yönetirler, ne derlerse onu yapmaya mahkumsunuz ve onların dediğini yapmak zorundasınız' dedi.

Ticaret Bakanı Pekcan: 'Zarar görmüş esnafımızın 1 yıl süreyle kredi ve faizini TESKOMB ödeyecek'

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Malatya ve Elazığ'da depremden zarar görmüş olan esnafımızın kredi borçlarını 1 yıl süreyle hem ana parasını hem faizini TESKOMB ödeyecek. Yani ötemelek değil 1 yıllık kredi ana borcunu ve faizini üstleniyor dedi.

Bakan Albayrak: 'Kamu bankalarında faizi yüzde 8-10 bandına çekeceğiz'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarının faizi yüzde 8-10 bandına çekeceğini söyledi.

Kayısı için sigorta zamanı

Tarım Sigortaları Havuzu'ndan (TARSİM) yapılan açıklamada, Türkiye genelinde kayısı ürünü için poliçe kabullerinin bölge ve çeşide göre değiştiğine dikkat çekilerek en erken tarih olarak 14 Şubat'ta sona ermeye başlayacağı bildirildi. Üreticilere, yüzde 67'ye varan devlet desteğinden faydalanmaları ve tarım sigortalarını zamanında yaptırmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

'İleri dönüşüm' koleksiyonu

Kipaş Holding Lee Cooper ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) kartelalar ve atıl kumaşları bir araya getirerek denim çantalar ve kalemlikler üretti.

Ispanağın fiyatı cep yakıyor

Bazı vatandaşların yedikten sonra rahatsızlanmalarının ardından 1 TL'ye kadar düşen ıspanağın fiyatı bugünlerde tavan yaptı. Malatya'da ıspanağın kilosu 3-4 TL'ye kadar yükseldi.

KOSGEB'den kobilerine 100 bin TL faizsiz destek kredisi

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ve talimatı üzerine depremde zarar kobilere 100 bin liraya kadar acil destek kredisi programını yürürlüğe koyduklarını kaydetti.

KOSGEB'den Kobilerine 100 bin lira faizsiz destek kredisi

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez ve KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ının belirttiği Kobilere destek programıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Depremzede esnafa borç müjdesi

Depremden zarar gören esnafların 2020 yılı borç ve faizlerini, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) ödeyecek.

Krediler ertelensin

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu. Esnafımızın bankalardan veya tarım krediden çekmiş oldukları kredi borçlarının ertelenmesi, yine aynı şekilde, bankalardan konut kredisi çekip ödemek zorunda oldukları taksitlerin ertelenmesi bakanlarımızdan talebimizdir' dedi.

Toplam 445 haber.