Kale'de Karne Günü'nde Güzel Bir Açılış

2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. Yarıyılın sonuna gelen öğrenciler tüm Türkiye'de olduğu gibi Kale'de de karne heyecanı yaşadılar.

Kale'de Karne Günü'nde Güzel Bir Açılış
Eğitim
2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. Yarıyılın sonuna gelen öğrenciler tüm Türkiye'de olduğu gibi Kale'de de karne heyecanı yaşadılar.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Karne dağıtım törenine Kale Kaymakamı Mehmet GÜDER, Kale İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa AKKAYA, Kale Müftüsü Abdullah BEKİROĞLU, Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın ERGEN ve Bekir AKÇİN, Kale Gençlik Spor Müdürü, Sağlık Grup Başkanı ile veliler katıldılar.

Kale Bent köyü Bent Ortaokulu öğrencileri karne sevincini ilçe Kaymakamı, Milli Eğitim Müdürü ile beraber yaşarken kimi öğrenciler eksikliklerini gördüklerini bunu 2. Dönem telafi edeceklerini kimi öğrenciler se mutlu olduklarını ifade ettiler. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kale ilçesi Bent köyünde de öğrenciler karne coşkusunu yaşarken bir de hayırsever İlyas KARAHAN'ın katkılarıyla okula kazandırılan yabancı dil sınıfının heyecanını yaşadılar. Kale Kaymakamı Mehmet GÜDER, Hayırsever vatandaşa örnek davranışından ve eğitime gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa AKKAYA, Hayırsever vatandaşın okula kazandırdığı yabancı dil sınıfı ile başarının daha da artacağına inandığını ifade etti. Milli Eğitim Müdürü AKKAYA, sözlerinin devamında şunları söyledi: "Eğitimin üç ayağı vardır: Öğretmen-Öğrenci-Veli. Öğrencilerin ruh ve duygu dünyalarının fıtrata uygun bir şekilde doyurulması için biz öğretmenlere velilerin de destek vermeleri gerekmektedir. Beraber hareket ettiğimiz takdirde geleceğimizi daha da güzelleştirebiliriz. Köylerimizde eğitim-öğretimin daha nitelikli ve kaliteli olması için İlçe olarak gayret gösteriyoruz. Bu gayretlerimize destek veren başta Sayın Kaymakamımıza, eğitim gönüllümüz hayırsever İlyas KARAHAN'a ve herkese emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum."

Son Güncelleme: 18 Ocak 2019 20:18

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN