Türkiye

Depremzedeler için gönüllü anne oğlu görevde Depremzedeler için gönüllü anne oğlu görevde
Gönüllü tiyatro ekibi çocuklar için sahne aldı Gönüllü tiyatro ekibi çocuklar için sahne aldı
Bakan Kurum: 'Bir yıl içerisinde projelerimizi tamamlayıp Elazığ'ımızı sıkıntıdan kurtaracağız' Bakan Kurum: 'Bir yıl içerisinde projelerimizi tamamlayıp Elazığ'ımızı sıkıntıdan kurtaracağız'
Elazığ'da depremin yaraları sarılıyor Elazığ'da depremin yaraları sarılıyor
Elazığ'da kuzuların anneleriyle muhteşem buluşması Elazığ'da kuzuların anneleriyle muhteşem buluşması
Depremzede çocuklara gönüllü öğrencilerinden destek Depremzede çocuklara gönüllü öğrencilerinden destek
Depremzede çocuklar kartopu oynayarak eğlendi Depremzede çocuklar kartopu oynayarak eğlendi
Depremzede çocuklar, Rafadan Tayfa ekibiyle doyasıya eğlendi Depremzede çocuklar, Rafadan Tayfa ekibiyle doyasıya eğlendi
Elazığ'da depremzedeler için giyim mağazası Elazığ'da depremzedeler için giyim mağazası
Elazığ'da ağır hasarlı yapıların yıkımı sürüyor Elazığ'da ağır hasarlı yapıların yıkımı sürüyor
Elazığ'da soğuktan baraj dondu Elazığ'da soğuktan baraj dondu
Elazığ'da kar nedeniyle 314 köy yolu kapalı Elazığ'da kar nedeniyle 314 köy yolu kapalı
Elazığ'da kar altında konteyner kent kurulumu aralıksız devam ediyor Elazığ'da kar altında konteyner kent kurulumu aralıksız devam ediyor
Elazığ'da karla mücadele Elazığ'da karla mücadele
150 kişilik destek ekibi depremzedelerin gönüllerine dokunuyor 150 kişilik destek ekibi depremzedelerin gönüllerine dokunuyor
Elazığ'da yoğun kar nedeniyle hamile ve engellilere idari izin Elazığ'da yoğun kar nedeniyle hamile ve engellilere idari izin
Eski hastane depremzedelere ev oldu Eski hastane depremzedelere ev oldu
Elazığ'da 496 köy yolu ulaşıma kapandı Elazığ'da 496 köy yolu ulaşıma kapandı
Depremin vurduğu Elazığ'da kar etkisini gösterdi Depremin vurduğu Elazığ'da kar etkisini gösterdi
Türkiye Haberleri

Depremzedeler için gönüllü anne oğlu görevde

Elazığ depremi sonrası Muş'tan depremzedelerin yardımına koşan gönüllü anne ve oğlu, çadır kentlerde yaşayanlara yemek hazırlıyor.

Gönüllü tiyatro ekibi çocuklar için sahne aldı

Elazığ'da depremzede çocuklar için gönüllü tiyatro ekibi sahne aldı.

Bakan Kurum: 'Bir yıl içerisinde projelerimizi tamamlayıp Elazığ'ımızı sıkıntıdan kurtaracağız'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'Bir yıl içerisinde projelerimizi etaplar halinde tamamlayıp Elazığ'ımızı bu çektiği sıkıntıdan acıdan kurtaracağız. Gerçekten yaşanabilir depremle ilgili sağlam güvenli konutlar inşa edeceğimiz bir Elazığ hayal ediyorum dedi.

Elazığ'da depremin yaraları sarılıyor

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik depremin ardından iki bakanın koordinatörlüğünde mağdur olan vatandaşların yaralarının sarılması için çalışmalar aralıksız sürüyor.

Elazığ'da kuzuların anneleriyle muhteşem buluşması

Deprem felaketinin yaşandığı Elazığ'da baharın habercisi kuzuların anneleri ile buluşması hem yürekleri ısıttı, hem de renkli görüntüler ortaya çıkardı.

Depremzede çocuklara gönüllü öğrencilerinden destek

Deprem nedeniyle İstanbul'dan Elazığ'a gelen gönüllü 12 üniversite öğrencisi, çadır kentte kalan çocuklar için renkli aktiviteler düzenledi.

Bakan Varank’tan Elazığ ve Malatya’ya kredi müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, depremin yaşandığı Elazığ ve Malatya'ya müjde vererek, Elazığ ve Malatya'da depremden zarar gören KOBİ'lerimize 100 bin liraya kadar faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz kredi vermeye başladık. Şimdi buna ek olarak bölge ekonomisinde durgunluğun önüne geçmek ve üretimde sürekliliği sağlamak için yeni bir adım daha atıyoruz. İmalat sanayiinde faaliyet gösteren işletmeler, depremden fiziki olarak zarar görmese de KOSGEB'in İmalat Sanayi İşletme Kredisi Faiz Desteği Programı'ndan faydalanabilecekler. Bu şu anlama geliyor; 50 ve altı çalışanı olan işletmeler 100 bin liraya kadar kullanacakları kredide, 50'den fazla istihdamı olan işletmeler 150 bin liraya kadar kullanacakları kredide, aynı şartlarda yani faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz KOSGEB'in faiz desteği programından yararlanacak dedi.

Depremzede çocuklar kartopu oynayarak eğlendi

Elazığ'da meydana gelen depremde evleri hasar gören ve çadır kentlerde aileleri ile birlikte yaşamaya başlayan çocuklar, psikososyal destek ekipleriyle kartopu ve futbol oynayarak güzel vakit geçirdi.

Depremzede çocuklar, Rafadan Tayfa ekibiyle doyasıya eğlendi

6.8 büyüklüğündeki depreminin ardından yaraların sarılmaya çalışıldığı Elazığ'da çocuklar, Rafadan Tayfa ekibiyle doyasıya eğlendi. Etkinliği çocuklarla birlikte ilk günden itibaren Elazığ'da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da izledi.

Elazığ'da depremzedeler için giyim mağazası

Elazığ'da depremde mağdur olanlar için valilik koordinesinde giyim mağazası kurularak ihtiyaca göre hizmet vermeye başladı.

Elazığ'da ağır hasarlı yapıların yıkımı sürüyor

Elazığ'da depremin ardından ağır hasar alan ve acil yıkım kararı verilen 558 yapının yıkım işlemi sürüyor.

Elazığ'da soğuktan baraj dondu

Elazığ'da yoğun kar yağışının etkili olmasının ardından son bir haftadır-5 ile-15 derecede hissedilen soğuk hava, Cip Baraj Gölünü dondurdu.

Elazığ'da kar nedeniyle 314 köy yolu kapalı

Elazığ'da 2 gün etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan 496 köy yolundan 182'si açıldı, 314'ünün ise kapalı olduğu bildirildi.

Elazığ'da kar altında konteyner kent kurulumu aralıksız devam ediyor

Elazığ'da 6.8'lik depremin ardından yaraların sarılması için başlatılan çalışmalar kapsamında kurulumu süren konteyner kent çalışmaları yoğun kar yağışına rağmen aralıksız devam ediyor.

Elazığ'da karla mücadele

Elazığ'da dünden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle, belediye ekiplerininde 3 vardiya halinde aralıksız çalışma yaptığı bildirildi.

150 kişilik destek ekibi depremzedelerin gönüllerine dokunuyor

Elazığ'da 6.8'lik depremin ardından gönüllü ve uzmanlardan oluşan 150 kişilik psikososyal destek ekibi, depremzedelerle iç içe yaşayarak hem ihtiyaç tespiti yapıyor hem de psikolojik destekte bulunuyor.

Toplam 949 haber.