Yine maski Yine araç ihalesi

MASKİ 88 araç kiralamak için ihale tarihini açıkladı.

Yine maski Yine araç ihalesi
Özel Haber
MASKİ 88 araç kiralamak için ihale tarihini açıkladı.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

MASKİ 88 araç kiralamak için ihale tarihini açıkladı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ve kurum tarafından görevlendirilecek il dışı görevlerde kullanılmak üzere 88 araç kiralanacağı açıklandı.
İhalenin 14 Ekim saat 10:30’da Malatya Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü Satınalma Şube Müdürlüğü, Maski Genel Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Ankara Asfaltı İkizce Mahallesinde yapılacağı duyuruldu.
 
Hatırlanacağı gibi Ağustos ayında da MASKİ 86 araç için de ihale yapmış 6 firma teklif vermişti.

MASKİ’den Açıklama

04.10.2019 tarihinde internet sitenizde yayınlanan “Yine Maski Yine araç ihalesi?” başlıklı yazı için, 5187 sayılı Basın Kanunu’nun 14 üncü maddesine istinaden aşağıdaki tekzip metni hazırlanmıştır. 

“Yine Maski Yine araç ihalesi?” başlıklı yazıda, “Hatırlanacağı gibi Ağustos ayında da MASKİ 86 araç için de ihale yapmış 6 firma teklif vermişti. “ ifadeleri kullanılmıştır. Oysa söz konusu ihale iptal edilmiş, yapılacak ihale bu iptal edilen ihalenin yenilenmesidir. Dolayısıyla iki defa yapılan bir araç ihalesi olmadığından başlık ve yazı içeriği gerçeği yansıtmamaktadır. Bu şekilde kamuoyunu bilgilendirmek yerine Basın Meslek İlkelerinin başında yer alan yemin metnine sadık kalmaksızın ve Basın Meslek İlkelerinin; “Kişileri ve kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez”  şeklindeki 4 üncü ve “Soruşturulması gazetecilik olanakları içinde bulunan haberler, soruşturulmaksızın veya doğruluğuna emin olmaksızın yayınlanamaz.” Şeklindeki 6 ncı maddelerine aykırı haber yapılmak suretiyle kamuoyu yanlış bilgilendirilmiştir.

04.10.2019 tarihinde internet sitenizde yayınlanan “Yine Maski Yine araç ihalesi?” başlıklı haberin başlığı ve içeriğigerçekleri yansıtmadığının kamuoyuna duyurulmasını aksi taktirde yasal yollara başvuracağımızı bildiririz. 04/10/2019

 

Son Güncelleme: 06 Ekim 2019 16:24

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 2

  • Fırat Aydın | 08 Ekim 2019 14:03

    Sayın Editör; malatyasanalhaber ile çok geç tanıştım. Bu yıl haberlerini okuma imkanım oldu. Malatya'nın özgür cesur satılmamış bağımsız haber gazetecilik platformu oldunuz. Elinize yüreğinize sağlık. Bazen çok ses getiren haberlerinizi okudum bazen bilmediklerimi öğrendim. Bazende arka planı göremediği gördüm. Bu kararınıza saygı duyuyorum. Amma velakin sizinde ifade ettiğiniz gibi bu yorumlarda hakaret sövme yahutta bir suç hiç olmadı. Özgürlükleri ve ifade hürriyetini budamama tavrınızı hep taktirlikti. Ben yerinizde olsam idim eleştiri mahiyetinde olan düşünce ifade hürriyetini ortaya koyan bu yorumları kaldırmazdım. Ama kalbi kırılan olmuş demişsiniz bu yorumlardan kimin kalbi kırıldı onuda anlamadım. Ama kalp kırmama hassasiyetini bir haber sitesinde okuyunca etkilenmemek mümkün değil. Kalp kırmayı düşünce ifade hürriyetinin önüne koymak alkışı hak ediyor. Yine taktirleri topladınız. Malatyasanalhaber yine farkını fark ettiren haber oldu.

  • EDİTÖR- | 08 Ekim 2019 08:45

    Malatya sanalhaber.com kimsenin alınmaması ve gücenmemesi, herkesin kendi fikirini yasal ve ahlaki ortamda ifade edebilmesi için, hiç bir basın yayın organında görülmemiş bir özgür çerçeveyle yorum onaylama prensibinden ısrarla taviz vermemektedir. Malatya sanalhaber.com'un bu tavrı ve özgürlükleri budamama inadı okurlarına ve farklı düşüncelere olan saygıdan kaynaklanmaktadır. Ancak bazı yorumcularımızın, çoğu kez haberle uzaktan yakından alakası olmayan kişisel sürtüşmelere girdikleri, bireysel tartışmaları ile huzur ve bilgi alış veriş ortamını bilerek ya da farkında olmaksızın baltaladıkları görülmektedir. Malatysanalhaber.com editörünün iyi niyetinden ve kimsenin kalbi kırılmasın hoşgörüsünden kaynaklanan bu tavır maalesef bilinçli bir şekilde suiistimal edilmekte ve yorumlar bir seviyesizlik ortamına çekilmek istenmektedir. Malatyasanalhaber ortamını sadece propaganda amaçlı kullanan, haberle alakalı olmadığı halde; slogan atan yorumlar içeriği kurallara uysa dahi silinmektedir. Kişisel tartışmalara giren ve bir diğer yorumcuyla ilgili menfi söz sarf eden yorumculara izin verilmemektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

BUNLARA DA BAKIN