Vatandaş Büyükşehir’den şikayetçi

Havaların ani ısınmasıyla birlikte özellikle karasinek başta olmak üzere haşere artışı vatandaşı canından bezdirdi.

Vatandaş Büyükşehir'den şikayetçi
Malatya
Havaların ani ısınmasıyla birlikte özellikle karasinek başta olmak üzere haşere artışı vatandaşı canından bezdirdi.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Böcek, sinek, üvez gibi haşereler yüzünden vatandaşlar park ve bahçelerde oturamaz hale geldi. Vatandaş bu durumu bu kez şikayetvar.com’a yazdı.
Son günlerde gözle görülür bir şekilde artan çoğunlukla karasinek popülasyonu olmak üzere haşere yüzünden cam ve kapılarını açamayan vatandaşlar, ilaçlama yapılmadığını belirterek, hava sıcaklıklarının daha da yükselmesine bağlı olarak haşere artışından endişeli.


VATANDAŞ PENCEREYİ AÇAMIYOR
Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte artan kara sinek ve haşereler vatandaşı illallah ettirdi. Ramazan ayında park ve bahçelerde iftar yapan vatandaşlar yoğun haşere artışı nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesine tepki gösterdi. Kara sineklerin de önceki yıllara göre çok fazla artış görüldüğünü belirten vatandaşlar “Ramazan ayında çoluk çocuğumuzla park ve bahçelerde iftar yapmaya gidiyoruz ama pişman oluyoruz. Her taraf böcek, sinek. Akşamları balkonlarımızı camlarımızı açamaz hale geldik. Evlerimiz kara sinek dolu. Belediye ne zaman ilaçlama yapacak, merak ediyoruz” sözleriyle tepki gösterdi.


KIŞLA CADDESİ ESNAFLARI TEPKİLİ
Malatya Kışla Caddesindeki esnaflar ise Büyükşehir Belediyesini şikayetvar.com’a şikayet etti. Esnaflar,”Müşterilerden çok sinekler dükkanı rehin aldı. Kötü bir görüntüyü geçtim pis koku oluşuyor çok aşırı şekilde sinekler oluştu. Ağaçlar etrafında ve çevre esnaf arkadaşların dükkanlarında neden ilaçlama yapılmıyor, temizleme olmuyor. Akarlar dolu hep koku yayıyor Kışla Caddesi olarak hoş bir görüntü izlenim değil” dediler.

Son Güncelleme: 30 Mayıs 2019 16:08

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN