Trabzon Malatya Büyükşehir Belediyesi eski genel sekreterini tartışıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Arif Emecen geçtiğimiz günlerde TULAŞ A.Ş'nin başına getirilmişti

PAYLAŞ

Malatya Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Arif Emecen geçtiğimiz günlerde TULAŞ A.Ş’nin başına getirilmişti. TULAŞ AŞ’nin başına getirilmesiyle birlikte Trabzon’da tartışmaları da beraberinde getirdi. 61Saat Haber ajansın haberine göre;

Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman’ın yönettiği belediye meclisinde Plan ve Bütçe Komisyonu, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen maddeler görüşüldü. 

Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen, “Trabzon’da ulaşımın tek merkezden yönetilmesi için kurulan Trabzon Ulaşım (TULAŞ) A.Ş.’nin sermaye artırımı” maddesine dikkat çekti. Maddeye göre TULAŞ A.Ş. şirketinin 150 bin TL olan sermayesi 1 milyon TL’ye çıkarıldı.  Bu maddeyle ilgili söz alan CHP Grup Başkan Vekili Turgay Şahin, TULAŞ A.Ş.’nin geçtiğimiz günlerde başına atanan Arif Emecen’i gündeme taşıdı.  Şahin, “Ulaşım A.Ş..’nin başına 2 yıl önce İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan sonra göreve gelen Metin Uysal’ın görevden aldığı İETT Müdürü atanmış. Gazeteciler niye alındığını Uysal’a sorduklarında, “İstanbul’un en büyük sorunu ulaşım. Bu arkadaşımız başarısız ve uyumsuz” dedi. 

 Şimdi AK Partili belediyenin görevden aldığı arkadaş Trabzon’da yeni kurulan Ulaşım A.Ş.’nin başına getiriliyor. Tabi takdir belediye başkanının. Bunu niye söyledim. Bunu 1 hafta önce meclis üyesi arkadaşımız soru önergesi olarak erdiğinde belediye başkanımız Sayın Genç, Turgay Şahin bunu Büyükşehir Belediyesinde sorar dedi. Onun için üzerimizde yük olmasın. Bırakın CHP, MHP, İYİ Partiyi.. AK Parti’den Trabzon’da bu işleri yapacak eleman sıkıntısı mı var?” diye sordu. 

Bu soruya Ataman, “Sizde bürokrasiden geldiniz. Atanmış biri tarafından grevden alınmışsınız. Ne atanmanız ne de görevden alınmanız kıymetinizin ölçüsü olamaz. Bu arkadaşımız İstanbul, Kayseri, Malatya Belediyelerinde benzer işi yapmış arkadaşımız. Değerlendirme, kriterler objektif olmalı. Bu işi yapmış arkadaşımız doğru ve iyi yapacağına inandığımız arkadaşımız sayın başkanımızın tasarrufuyla işin başına getirildi. Bundan sonra bu arkadaşımızın Trabzon’a yapacak hizmetleri tartışmakta fayda var. Trabzon’da yapacak arkadaş yok  muydu? Yapacak var. Yapılmadı.. Yapılmadığına göre fırsat verilmediği için yapılmamış” ifadelerini kullandı. 

Malatya Sanal Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 4

 • Kadir | 13 Kasım 2019 12:36

  Trabzona tranbüs yapmaya gitmiştir.. tranbüs genel sekreteri trabzona nasıl tranbüs yapacak bilmem artık. Kesin sahil yoluna yapar, ya da dağlara doğru malum çok zengin bir ülkeyiz. Oğlu ö.f.emecen yapar bir proje, pardon oğlu devreye alma sorumlusuydu, başkası çizer yapar oğlu devreye alır. Yüzde yüz yerli ve milli tranbüs tabi kaportası, ama patron alman vatandaşı enteresan bi durum.. Malatya tranbüsün parasını 5 yıldır ödüyor daha 10 yıl öder. Çok ekonomik harika.. ye kürküm ye

 • Metin | 12 Kasım 2019 21:46

  Malatya da yanına aldığı danışman işten anlamayan biriydi sonrada yönetici yaptılar :))

 • Kayserispor | 12 Kasım 2019 21:43

  Adam Malatya ya ne kadar Kayserili varsa doldurdu kadrolarını verdi gönderdi.Bence başarılı birisi zeki adam.

 • Samet | 12 Kasım 2019 21:22

  Adamın en azından bir uzmanlık alanı vardı. Ulaşım konusunda Türkiye'nin sayılı isimlerinden. Bir de Malatya'nın şimdiki yöneticilerine bakın.

BUNLARA DA BAKIN