Sarıoğlu Adaylığını Açıkladı

Av.Selahattin Sarıoğlu Adaylığını Açıkladı

PAYLAŞ

6-7 Ekim tarihlerinde yapılacak olan Malatya Barosu seçimleri için Av.Selahattin Sarıoğlu, adaylığını yazılı bir açıklama ile duyurdu.

Av.Selahattin Sarıoğlu yazılı bir açıklama yaparak, 6-7 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Malatya Baro Seçimlerinde adaylığını açıkladı. Sarıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “6-7 Ekim tarihlerinde Malatya Baro’muzun Genel Kurulu yapılacaktır. Adliye yanındaki  Baro Sosyal Tesisinde yapılacak Genel Kurulun birinci gününde mevcut yönetimin çalışmaları konuşulacak, oylanacak. Ardından Baro Başkanı, Denetleme, Disiplin Kurulları adayları belirlenecek ve konuşmalar yapılacak; ertesi gün de seçimler yapılacaktır. Bu seçimde Malatya Baro Başkanlığına aday olduğumu saygıdeğer Malatya Kamuoyuna bildirmeyi  medeni bir görev addediyorum” dedi.

“MESLEKİ SAYGINLIK ÖNEMLİ”

Mesleğin saygınlığı için önemli çalışmalar yapacağını belirten Sarıoğlu, açıklamasına şöyle devam etti: “Yaklaşık on aydır meslektaşlarımın ofislerini ziyaret ederek bire bir görüştük, konuştuk. Onlarla duygu, düşünce alışverişinde bulunduk. Bu münasebetler sonunda sorunlarımızı tespit ettim. Meslektaşlarımızın Baro Başkanından beklentilerini öğrendim. Özellikle genç meslektaşlarımızın Baro başkanının her şeyden önce mesleğin saygınlığı için çalışması, baroya kamuoyunda saygınlık kazandıracak tutumlar içinde olması, sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirmesini, avukat olarak bir yerde haksız bir tavırla karşılaştıklarında Baro Başkanın yanlarında olmasını istediklerini gördüm. 2008-2010 döneminde yaptığım Malatya Barosu Başkanlığım sırasında tam da arzuladıkları bir başkanlık yaptığıma ilişkin kendilerine o döneme ait belgeler sunduğumda çok mutlu olduklarını gördüm. Halihazırda Malatya Barosu Üst Kurul Delegesiyim ve 2012-2014 ve 2016 genel kurullarında, üç dönem üst üste, en çok oyla Türkiye Barolar Birliği Delegeliğine seçilmiş biri olarak belki de Türkiye’deki barolar içinde tekim. Bu yoğun destek sorumluluğumu daha da ağırlaştırıyor. Seçildiğimde bana duyulan bu sevgi ve güvene layık olmaktan, arkadaşlarımı mutlu etmeye çalışmaktan başka bir tutum içinde olmayacağım. Oturup imza atmak için değil, durmadan aslan çalışmak için adayım” dedi.

Eski CHP Battalgazi İlçe Başkanı Av.Selahattin Sarıoğlu, 24 Haziran seçimlerinde de AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmıştı. 

Malatya Sanal Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN