Öğrencilerden, maneviyat gezisi

Elazığ'da üniversite öğrencileri, tarihi Harput Mahallesinde bulunan manevi şahsiyetler ziyaret etti.

PAYLAŞ

Elazığ’da üniversite öğrencileri, tarihi Harput Mahallesinde bulunan manevi şahsiyetler ziyaret etti.

Elazığ’da Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Ömer Bilginoğlu Yurdu öğrencileri Diyanet İşlerinden manevi rehberler eşliğinde tarihi Harput’ta bulunan manevi şahsiyetleri ziyaret etti. Elazığ Belediyesi ve İl Müftülüğünün desteği ile Harput’ta gezme imkanı bulan öğrenciler, manevi değerlerin mezarlarında okudukları duaların ardından Cuma Namazını Harput Sarahatun Camiinde kılarak geziyi tamamladı.

Malatya’dan Elazığ’a geldiğini ifade den Mahmut Keskin,Harput’u duyduğunu ama bugüne kadar hiç gelmediğini ifade ederek kendilerine bu imkanı sunan yurt yetkililerine teşekkür etti.

Şanlıurfalı Halil Pöğe ise Harput’u bugüne kadar hiç görmediğini ve burayı gördükten sonra çok beğendiğini belirtirken, Diyarbakırlı Muhammed Hüseyin İşli ise en anlamlı gezilerden birinin de Harput’a gerçekleştiğini aktardı.

Türkiye’nin 81 ilinden Elazığ’a gelen üniversite öğrencilerinin yurtta kaldığını ifade eden KYK Yurt Müdürü Kayahan Topal “Bu öğrencilerimiz ilimizden ayrıldıklarında tarihi Harput Mahallesini ve burada meftun olan şahsiyetleri yakından tanıyıp bilsinler ve gittikleri şehirlerde burayı anlatsınlar diye Diyanet İşlerine bağlı manevi rehberlerimiz eşliğinde Harput’a bir gezi düzenledik" dedi.

Malatya Sanal Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN