Muhtarlarımız gözümüz, kulağımız, nefesimiz ve duyu organlarımız

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Muhtarlarımız gözümüz, kulağımız, nefesimiz ve duyu organlarımız
Malatya
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, ziyarette yaptığı konuşmada, “Başkanımızın ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Muhtarlar ile ilgili yapmış olduğunuz çalışmaları, muhtarlarımızın istek ve talepleriyle ilgili konuları inşallah yerine getirirsiniz" ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Muhtarlar kendi isimleri ile seçilmişlerden en önce gelen isimlerden bir tanesidir. Muhtarlarımızı her zaman önemsiyoruz. Demokrasi bir nehirse, o nehri besleyen kollar muhtarlardır” dedi. Başkan Gürkan, “Muhtarların, hem mahalledeki önemi hem şehirdeki önemi ve dinamizmi açısından, hem de Belediye olarak sahada hizmet verirken ilgili mahallelerde gözümüz, kulağımız, nefesimiz ve duyu organlarımız olarak muhtarlarımızı görüyoruz” ifadelerine yer verdi. Malatya’nın 718 mahallesi olduğunu dile getiren Başkan Gürkan, "718 mahallede muhtarlarımız, mahallelerindeki sorunlar ile ilgili, vatandaşların istek ve taleplerini de bize iletiyorlar. Yani bizim sahadaki duyu organlarımız, alandaki gözümüz, kulağımız olmaktadırlar" şeklinde konuştu. Başkan Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak, geçtiğimiz dönemler içerisinde muhtarlarımız ile paydaş olarak nasıl çalıştıysak, yine aynı şekilde paydaş olarak çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyemiz ile muhtarlarımız birbirini tamamlayan iki unsurdur. Muhtarlarımızın, görüşleri mahalledeki talep ve istekleri bizim aynı zamanda yol haritamız olacaktır. Bütün ilçe kaymakamlarının, ilçe belediye başkanlarının, daire müdürlerinin ve bizim daire başkanlarının katıldığı toplantılar gerçekleştirdik. Malatya’da muhtarlarımızın hemen hepsiyle bir araya geldik.

Diğer taraftan da böyle grup şeklinde muhtarlarımız ile derneklerimizle bir araya geliyoruz. Birlikte, fikir alış verişi yaparak, paydaş olarak, aynı gemide seyahat eden insanlar olarak gayret edeceğiz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Bu toplantılarımızın asıl amacı muhtarlarımız ile mahalle ve Malatya hakkında fikir alış verişi yapmaktır" şeklinde konuştu. Başkan Gürkan, Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu hizmetler hakkında da muhtarlara bilgiler verdi. Konuşmaların ardından, muhtarlar kendi mahalleleri ile ilgili istek ve taleplerini Başkan Gürkan’a ilettiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın muhtarları ziyaretine, Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Nalçacı da eşlik etti.

Son Güncelleme: 06 Aralık 2019 12:01

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 10

 • Asıl seçilmiş muhtardır | 07 Aralık 2019 17:52

  Belediye başkanları kendilerini seçilmiş sınıfına koyarlar ama yanılıyorlar çünkü herhangi bir siyasi parti tarafından aday gösterilirler seçmende o istediği parti doğrultusunda oyunu kullanır ve bir parti en çok oyu alır sonuç aday gösterilmiş kişi kendisini seçilmiş sınıfına koyar ama yanılır çünkü bu memlekette asıl seçilmiş sayın Cumhurbaşkanımız ve muhtarlardır çünkü bunlar sadece isimleriyle aday gösterilir ve sevilen kişilerdir yani sözde seçilmiş belediye başkanları bağımsız girecekleri bir seçimde muhtar kadar oy alabilirmi?..

 • Baskıyı gördü hemen kıvırdı. | 07 Aralık 2019 13:18

  Bu ne şimdi yüreğin varsa geri adım.Çok yazacaktım ama değmez .....

 • Cesur muhtarlar korkmayin | 07 Aralık 2019 03:41

  Sizi halk secti selahattın gürkan i parti tek girse 5 oy alamaz korkmayin dik durun muhtarlar birlik olun sessiz olmayin milleti sesi sisziniz siz sessiz olursaniz mabala girersinjz selahattın gürkan en kisa sürede inşallah devir teslim yapacak bu gidisle yeterki muhtarlar geri adim atmayin

 • Burak | 07 Aralık 2019 00:22

  Sesi çıkmayan ya da kendisini öven muhtarlarla arası iyi. Yesiltepe ve Melekbaba muhtarlarından hemen özür dilemesi gerekiyor. Muhtar tabii ki hizmet bekleyecek eleştirecek.

 • Melih | 07 Aralık 2019 00:03

  Sayın başkanım müdürleri değiştirdiniz ama yetmez alt kısımları da değiştirin

 • Raskolnikov | 06 Aralık 2019 21:23

  Bu adam mahalle sayısını öğrenene kadar 5 yılı dolduracak. Malatyada 717 + 3 Organize Sanayi bölgesi olmak üzere toplam 720 mahalle mevcut. Muhtar sayısı 717, 718 değil.

 • Ömer | 06 Aralık 2019 19:00

  Yılbaşında görürsünüz dalga geçmeyi ekibini kuruyor baskan artık hep icraat boş lafa yer olmayacak.

 • Cumali | 06 Aralık 2019 18:39

  Ben belediye başkanı gördum sizin gibini hic görmedim kinci size doğru konuşanı düşman görüyorsunuz hizmet isteyincede dısliyorsunuz gerçek içinde gelerek mi diyorsunuz kulağınız gözümüz diye

 • Eskimalatyali | 06 Aralık 2019 17:55

  Muhtarlar başkanı şikayet edince Numan beye başkan yıkama yağlama yapmış. Allah için iş yaptıkları yok.Sürekli turibine oynuyor Gürkan. Yazık oldu malatyaya

 • Uğur | 06 Aralık 2019 17:30

  Yine sahnelerde reklamın bol olsun Başkan ancak laf yaparsiniz

BUNLARA DA BAKIN