MASKİ 'den Araç İhalesiyle İlgili Açıklama

MASKİ 'den Araç İhalesiyle İlgili Açıklama

PAYLAŞ

Maski 04.10.2019 tarihinde internet sitemizde yayınlanan “Yine Maski Yine araç ihalesi?”
haberi ile ilgili açıklama yaptı açıklama da şöyle denildi;

Sn.Şükrü Ağabek - malatyasanalhaber.com sitesi Yetkilisi

           TEKZİP TALEBİ

04.10.2019 tarihinde internet sitenizdeyayınlanan “Yine Maski Yine araç ihalesi?” başlıklı yazı için, 5187 sayılı Basın Kanunu’nun 14 üncü maddesine istinaden aşağıdaki tekzip metni hazırlanmıştır.

“Yine Maski Yine araç ihalesi?” başlıklı yazıda, “Hatırlanacağı gibi Ağustos ayında da MASKİ 86 araç için de ihale yapmış 6 firma teklif vermişti. “ ifadeleri kullanılmıştır. Oysa söz konusu ihale iptal edilmiş, yapılacak ihale bu iptal edilen ihalenin yenilenmesidir. Dolayısıyla iki defa yapılan bir araç ihalesi olmadığından başlık ve yazı içeriği gerçeği yansıtmamaktadır. Bu şekilde kamuoyunu bilgilendirmek yerine Basın Meslek İlkelerinin başında yer alan yemin metnine sadık kalmaksızın ve Basın Meslek İlkelerinin; “Kişileri ve kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez”  şeklindeki 4 üncü ve Soruşturulması gazetecilik olanakları içinde bulunan haberler, soruşturulmaksızın veya doğruluğuna emin olmaksızın yayınlanamaz.”Şeklindeki 6 ncı maddelerine aykırı haber yapılmak suretiyle kamuoyu yanlış bilgilendirilmiştir.

04.10.2019 tarihinde internet sitenizde yayınlanan “Yine Maski Yine araç ihalesi?”  başlıklı haberin başlığı ve içeriği gerçekleri yansıtmadığının kamuoyuna duyurulmasını aksi taktirde yasal yollara başvuracağımızı bildiririz. 04/10/2019 dedi.

Malatya Sanal Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 6

 • Gelde gülme | 04 Ekim 2019 18:27

  Maskide okuduğunu anlayan birileri var mı? haberde ihale yapmayı bilmemek anlatılıyordu zaten.bunlar ne anlamış. her devrin adamı fırsatı bulunca en tepe yöneticilerini sokan UÇAN sivrisineğe ilaç sıksalar hem Selahattin başkan rahatlar hemde malatya. Uçaklara kaçaklara yönetim kapıyı göstermese daha çok rezil olurlar. Bu bişey değil.Bilen bilir.Bunlar kendi çıkarları için herşeyi yapar.

 • Tencere Tava | 04 Ekim 2019 17:21

  Maski ekibi tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş misali. Ihalecisi avukatı müdürü. Özel idareden belediyelerden seçmece oluşmuştu, eskiden kayserililer seviyeyi biraz yükseltiyordu onlar da gitti. Arasan bulamazsın böyle bir ekip. Allah personele yardım etsin. Belediye tarafı size göre şanslı.

 • Yaşar Ağa | 04 Ekim 2019 17:13

  Binek araç niye kiralıyorsunuz? Bırakın artık makam araçlarını. Taşıt kanununa göre Yaşar Ağa dahil belediyede kimsenin makam aracı hakkı yok.

 • Ramazan | 04 Ekim 2019 17:08

  İhaleyi niye iptal ettiniz onu da bi zahmet açıklayın.

 • Özgür | 04 Ekim 2019 16:47

  Sizin haberi okumadan sadece başlığa bakıp tekzip metni göndermişler. İyi ki sanal haber var iyi ki EKAP var. Kafalarına göre alır satarlardı. Bu haberleri başka sitelerde bulamazsınız.

 • Remzi | 04 Ekim 2019 16:41

  Demek istemişler ki: 6 aydır bir araç ihalesi yapmayı beceremedik. Her seferinde iptal edip yeniden yapiyoruz aynı ihaleyi. Uçan süpürge ile burnunuz şeyden çıkmaz zaten.

BUNLARA DA BAKIN