Malatya'da Abdullah Gül ismi parktan kaldırılıyor mu?

Malatya'da Abdullah Gül ismi parktan kaldırılıyor mu?

Malatya'da Abdullah Gül ismi parktan kaldırılıyor mu?
Malatya
Malatya'da Abdullah Gül ismi parktan kaldırılıyor mu?

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Sosyal medya da Abdullah Gül'ün ismi parktan kaldırılmasını isteyen Malatyalılar yeni Başkan Selahattin Gürkan'dan destek istediler.

Abdullah Gül, dün Twitter hesabından "Anayasa Mahkemesi'nin 2007 yılındaki haksız "367 Kararı" karşısında ne hissettiysem, başka bir yüksek mahkeme olan Yüksek Seçim Kurulu'nun dün aldığı kararı duyunca aynı duyguları yaşadım. Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız."ifadelerini kullanırken Davutoğlu ise 31 Mart seçimleri sonrasında yaşananlar ve YSK’nın iptal kararı demokrasimizi yıpratıyor değerlendirmesinde bulunmuştu.

Ak Parti Malatya  Milletvekili Ahmet Çakır da tepki göstermiş, “Partimizde yer almış, Cumhurbaşkanımızın liderliği ve milletimizin teveccühü ile makamlara gelmiş siyasilerin bugün usulsüzlükleri ispatlanmış ve yüksek yargı tarafından iptal edilmiş İstanbul seçimleri üzerinden muhalefet tezlerini savunuyor olmaları en hafif ifadeyle çok üzücü.” açıklamasında buulunmuştu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a seslenen Malatyalılar Abdullah Gül parkının ismi değişsin bir Malatyalı ismi verilsin bu parka, Hamit Fendoğlu olsun,Turgut Özal olsun, Eşref Bitlis olsun, Şehit Songül Yakut olsun diye paylaşımda bulundular.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın bu isteğe ne cevap vereceği merak konusu 

Malatya'da ismi altın harflerle yazmak istiyorsa yeni Başkanımızın buna kayıtsız kalınmayacağı iddia edildi

Son Güncelleme: 08 Mayıs 2019 21:59

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN