Belediye Abdullah Gül ismini kaldırdı mı?

Belediye Abdullah Gül ismini kaldırdı mı?

Belediye Abdullah Gül ismini kaldırdı mı?
Malatya
Belediye Abdullah Gül ismini kaldırdı mı?

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Eski Belediye Başkanı Cemal Akın döneminde SümerPark’ın ismi Abdullah Gül Parkı olarak değiştirilmişti. Çoğu kesim tarafından bu ismin kaldırılmasını isterken Malatya Büyükşehir Belediyesinin gönderdiği basın bülteninde Abdullah Gül ismi ile değil Sümer Parkı kullanması dikkatlerde kaçmadı.

Büyükşehir Abdullah Gül ismini kaldırdı mı? merak konusu oldu 

Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen bülten

Malatya kent merkezinde bulunan Sümer Parkta değişim dönüşüm ve yenileme çalışmalarına başlandı.

Büyükşehir Belediyesi şirketleri ve personeli tarafından yeniden düzenleme çalışmaları yapılan Sümer Park, engelliler için de düzenlenecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da yenileme çalışmalarını sık sık yerinde inceliyor. Sümer Parkta yapılan yenileme çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Başkan Gürkan, Malatya’da yeşil dokunun artırılması için çeşitli proje çalışmaları yaptıklarını, var olan yeşil dokuyu da koruyup, daha yaşanabilir mekanlar haline getirebilmek için yenileme çalışmaları yaptıklarını söyledi. Sümer Parkın iki bölümden oluştuğunu belirten Başkan Gürkan, “Sümer parkın batı yakasını yani 2. kısmın düzenlemesini yapıyoruz. Bu çalışmalar kısa bir zamanda sonuçlanacak, parkın bu alanı daha çok kullanılmayan bir bölüm olarak karşımıza çıkıyordu. İnsanlarımıza açılması, yürüyüş yolları, serbest alan ve açık sportif faaliyet alanları, oturma, dinlenme yerleri ile güzel bir park olacak. Bu yenileme çalışmalarını yaparken de engelli vatandaşlarımızı unutmadık. Engellilerimize uygun yürüyüş yolları, yine onların spor yapabilecekleri fitness aletleri ve oyun gruplarının montajını da parkımız içine yapacağız” dedi.

Parktaki düzenlemeleri Büyükşehir Belediyesinin kendi imkanlarıyla yaptığına dikkat çeken Başkan Gürkan, “Sadece kendi personellerimiz ve şirketlerimiz tarafından bu çalışmalar yürütülüyor. 36 dönümlük alan yeni bir hüviyete kavuşacak. Parkımız çok yakın zamanda yeni yüzüyle hemşehrilerimize hizmet verecek” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 26 Mart 2020 16:46

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 8

 • Sedat | 27 Mart 2020 14:29

  İyi olmuş. Sırada Selahattin Gürkan Caddesi var. Onun da ismini değiştirelim. Yaşayan insanların ismini biryerlere vermek saçma. Adamın yarın ne yapacağı belli olmuyor.

 • Murat44 | 27 Mart 2020 09:54

  İsabetli olmuş, Allah razı olsun, bu zorlu süreçte çalışan tüm personele Allah kolaylık versin. Devletimiz var olsun

 • Hanefi | 26 Mart 2020 21:50

  Oldukça mantıklı ve yerinde bir karar Malatya ile özdeşleşen bir ismin tekrar verilmesinden dolayı başkana teşekkür ediyorum sümer parkın da yeniden dizayn edilip halkın ailesiyle daha rahat bir ortamı sağlayacağından dolayı başkanımızdan hiç şüphemiz yok

 • Tecdeli | 26 Mart 2020 21:47

  İsmiyle uğraşanlar biraz da cismine baksa iyi olur, saçmasapan bir düzeni vardı parkın, gayet yerinde çalışma olmuş. Ancak muhtar bey bunun için dilekçe verene kadar bir zahmet tecdeye otobüs için dilekçe verseydiniz daha iyiydi,Neden mi; 1-Güngör caddesinde yaklaşık 30 blok binayız ,günde 3 4 kez otobüs geçiyor. 2-Nereden gelip nereden gittiği belirsiz, her defasında başka sokaktan geçiyor. 3-Geçtiği her sokakta altı yere çarpıyor üstü dallara çarpıyor 4-Belediye 25.000 kişiyi neden görmezden geliyor 5-Bugün 25.000 kişiyi görmezden gelen belediye yarın kentsel dönüşüm bitince 40.000 kişiye nasıl hizmet verecek Keşke mahalle adına bunları sorsaydınız,Sağlıklı kalın evde kalın.

 • Memet | 26 Mart 2020 21:22

  Abdullah gül parkı isminin kaldırılma nedeni ne? Muhtar neden kalkmasını istiyorsun? Mantıklı bir sebeb söyle. Sucu neymiş abdullah gül 'ün?

 • malatyalı | 26 Mart 2020 19:30

  inşallah kaldırmıştır!!! Sizde bir kez yapılan hizmetleri kaldırabilirseniz tarafsızlığınıza inanacaz

 • Murat Haşmit | 26 Mart 2020 19:24

  Sümer Park en isabetli ve doğru isim nedenine gelince ben Sümerbankta çalışmış birinin evladıyim oraların tamamı Sümerbanka ait yerledi özelleştirilirken oraların imara açılmayıp Malatyamıza nefes alacak bir Park alanı olacağı belirtilmişti zaten sümerbank memur ve işçi vazife evleri vardı kısaca orası Sümerparktı başka bir isimle anılamazdı Büyükşehir Belediyemiz Yetkililerine Tekrardan Sümerpark ismini verdikleri ve Yazışmalarda belirtikleri için biz Sümerban işçi evleri ve memur lojmanlari çocukları oralarda anıları olan insanlar olarak Tüm Yetkililere yürekten Teşekkür Ederiz ... SÜMER PARK.

 • Ali Yiğit | 26 Mart 2020 19:06

  Yaklaşık 20 gün önce dilekçe vermiştim...Dilekçeme cevap henüz gelmedi..Takibini yapacağım..Belediye Meclis Toplantıları ertelendi belki bu süreçten sonra meclise gelebilir..

BUNLARA DA BAKIN