Malatya Sanal Haber'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a açık mektup

Malatya Sanal Haber'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a açık mektup

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'ya geliyor. Cumhurbaşkanının Malatya'da bir dizi programa katılması ve ardından Malatyalılarla kucaklaşması bekleniyor. 

 

Malatya'nın yerel seçimde en fazla oy alan illerden biri olması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geliş sebebi olarak biliniyor. Bu münasebetle Malatya adına Cumhurbaşkanı Erdoğandan açık bir mektupla beklentileri sıralamak gerekiyor. Öyle ki bu beklentiler, kimi zaman söz olarak verilse de veya yarıda kalan çalışmalardan oluşsa da  çeyrek asırdır üzerinde konuşulan ancak tamamlanmayan çalışmalardan oluşuyor. 

Malatya için hayati öneme sahip beklentileri şu şekilde sıralamak mümkün. 

 

Kuzey Çevreyolu

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, belkide Malatya'nın en çok üzerinde konuştuğu, her seçimde vaat edilen ancak bir türlü bitirilemeyen şehrin adeta kanayan yarası kuzey ve güney çevre yolu için siz devreye giriniz.

 

Hızlı Tren

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, siz de takdir edersiniz ki Malatya tarihi ipek yolunun kavşak noktası konumunda bir il. Sivas'a kadar uzanan hızlı trenin Malatya'ya gelmesi için bir talimat veriniz. Her ne kadar Malatya hızlı tren projesinde çalışmaların olduğu söylense de kuzey ve güney çevre yolunun 35 yıldır konuşmaktan öteye geçmemesi sebebiyle halkın yetkililere ve yerel siyasetçilere itimatının kalmadığını belirtmek istiyoruz. Kuzey ve Güney çevre yolları ile birlikte hızlı trenin bir an önce yapılması doğu ile batıyı birbirine yaklaştıracak ülkenin kalkınmasını şaha kaldıracaktır. 

 

Kayısı Birlik

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, kayısı Malatya'nın can damarı. Geçim kaynağı. Malatya için tarifi imkansız bir önemi olan Kayısı hak ettiği değeri bir türlü görmüş değil. Ülke için bu derece öneme sahip tarımsal faaliyetlerden bazıları için birlikler kurulmuş bu birlikler sayesinde taban fiyat uygulaması yapılmaktadır. Fiskobirlik, Tariş benzeri Kayısıbirlik'in kurulması için talimat veriniz. Bu birliğin kurulmasıyla üretici ürününün değerinin karşılığını görecek ve bu sayede üç-beş baronun değil tüm Malatyalıların yüzleri gülecek. 

 

Belediyelerde Çalışan Personelin Sıkıntıları

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, sizlerin de takdir edeceği gibi belediyeler halka hızlı bir şekilde hizmet götürmek için varlar. Belediyeler sorun ve sıkıntıların konuşulduğu kurumlar olmaktan ziyade çözüm arayışların konuşulduğu kurumlar olmalıdır. Görevden alınan personel sayısının fazla olması ve Belediyelerde çalışan Personelin maaşlarında düzenlenmeye gidilerek personel üzdürülmektedir. Personeli huzurlu ve hizmet üretmeye dönmesi için birinci ağızdan talimat vererek Personelin Özlük hakların düzeltilmesi.

 

Bölge Birimlerin Başka İle Kaydırılması

 

Malatya konumu itibariyle hak ettiği yerde olan bir şehir değil. Malatya'da olan bazı bölgesel birimlerin sürekli farklı illere kaydırılması Malatyalıları 'üvey evlat muamelesi mi görüyoruz' düşüncesine sevk etmektedir. Bu algının kırılması sizlerin talimatlarıyla mümkündür. 

 

Ulaşım Zam Giderlerin Artması

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, belediyeler sizlerin de takdir edeceği gibi vatandaşların yüzünü güldürecek hizmetler için var olan kurumlardır. Vatandaşlar belediyelerin bazı uygulamalarını sebep göstererek siyasilere, devlete küsebilmektedir. Malatya Büyükşehir  belediyesinde yapılan son toplu taşıma ulaşım zamları ile en pahalı bilet fiyatları olan şehir Malatya olmuştur. Bir şehirde öğrenci bilet 1.75 olursa orada canlılık olmaz. Toplu taşımaya yapılan astronomik zamların geri çekilmesi için lütfen bir talimat veriniz.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, Malatya oy sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Sivil Havaalanı, Şehir Hastahanesi ve Malatyalıların bakanlık beklentisi var. Bu beklentinin karşılık bulması Malatyalıların en büyük arzusu.

 

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, Malatya'nın sorunları elbette bunlarla sınırlı değil ancak Malatya'nın çözüm beklediği acil konular bunlar. Bu sorunları dile getirmeniz, çözümü için talimat vermeniz Malatya'nın gönlünü alacak ve vatandaşları sevindirecek başlıklardır.

Malatya Sanal Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 16

 • Mağdur | 07 Eylül 2019 23:38

  Ben Maski de şöförlük yapan ve benim gibi askari ücretle çalışan arkadaşlarımı işden çıkardılar neymiş efendim büyük şehir beldiyenin borcu varmış yediler bitirdiler gözü askari ücretle çalışan işçiye diktiler yazıklar olsun böyle vicdana hakımız haram zehir zıkım olsun

 • Malatyalı | 07 Eylül 2019 22:27

  Halk eğitim usta öğreticilerin kadroya alınmasını istiyoruz isteğimiz dışında kurslarımızı kapatıp bizi işsiz bıraktılar sayın cumhurbaşkanımızın bu konuyu bir çözüme ulaştırmasını talep ediyoruz ve belediye kadrosuna alınmamızı rica ediyoruz usta öğreticiler olarak...

 • Vatandasahmet | 07 Eylül 2019 19:58

  Malatyayasahipcikmayanvekillerinyerine kayyumatansinyeterkendilerinecalistiklari

 • Sanal haber | 07 Eylül 2019 08:45

  Sanal habere teşekkürler. Sıkıntıları söyleyebilen dile getirebilen bir haber kanalımız var. Allah yar ve yardımcınız olsun.

 • Belediye çalışanı | 07 Eylül 2019 00:30

  Oktay bey ağzınıza sağlık Malatya Büyükşehir Belediyesi ve şirket çalışanlarının keyfi maaş kesintisi sorununa en naif şekilde cevap vermişsiniz. Yapılan bu zulme dur demek AK Parti nin görevidir.Bu belediye başkanını tercih eden odur.İşçi düşmanı bir belediye başkanı AK Partiye zarardan başka birşey vermez. Magduriyetimizin bir an önce giderilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımıza sesimizi duyuran sanal habere de ayrıca teşekkür ederim.

 • Oktay | 06 Eylül 2019 22:03

  Belediye maasi azmis nickiyle yazan kisinin meslegini merak ediyorum. Yerime gecebilcek kapasitesi varsa buyursun gelsin. Ben teknik personelim ve yillardir malatya buyuksehir belediyesine hizmet ediyorum. Gecemiz gunduzumuz olmuyo. Bir insan bu kadar bencil ve gereksiz olamaz. Emek verdigin yerde gece gunduz demeden calisiyosun çocuğumun yuzunu goremiyodum bazen. Kizim bigun beni aradi baba lutfen eve gel calismani istemiyorum dedi. Bunca emegin karsiliginda biri cikip geliyo benim emegimi hice sayarak maasimin cok yada az olduguna kanaat getiriyo. Yukarda Allah var Allah için konusun ben belediyeye torpille girmedim ve kimse de benim adamim degil ben isime bakarim hakkim yeniyosa da hakkimi ararim. Gereksiz muhabbetler yapmayin lutfen elinizi vicdaniniza koyun. Haksizligi haklilik payi varmis gibi gosterip yanlisa dusmeyin. Biz bu yuzden gelisemiyoruz. Hak edenin hakkini istiyoruz fazlasinda gozumuz yok. Bizler gecen donemlerde yapilan yolsuzluklari da biliyoruz biz yolsuzluk yapmiyoruz isimize bakiyoruz. Yolsuzluk varsa onlara hesap sorulsun herkes de alkislasin ama alin teri ile calisan personelinde hakkini versin diyoruz. Bunda yanlislik varsa Allah icin soyleyin....Selahattin baskan haksizlik yapiyor bu bir gercek....

 • Oktay | 06 Eylül 2019 20:21

  Agziniza saglik tesekkur ederiz bunlari kaleme aldiginiz icin.. Bizler malatya daki tum siyasilerden sikayetciyiz. İlce belediyelerini bilmem ama büyükşehir belediyesi ve tum vekillerden sikayetciyiz. Selahattin gurkan zalimlik yapiyor personele...

 • bekir bulut | 06 Eylül 2019 14:25

  kuzey çevre yolunu bir ak parti büyük şehir encümenine sordum adamın kendinde haberi yok bunlar el kaldır el endir kabul edilmiştir bitti

 • Hasan ateş | 06 Eylül 2019 13:55

  Malatya nin ihtiyaçlarını belirtmişsiniz. Teşekkürler

 • Sedat Onbeş | 06 Eylül 2019 13:45

  Selahattin Gürkan ve diğer başkanların vekillerin akraba atamalarına engel olunmalı.

 • Sabri | 06 Eylül 2019 13:43

  Beydağı kentsel dönüşüm işi yılan hikayesine döndü. Orda ve diğer bölgelerde vatandaşı mağdur etmeyecek çözümler istiyoruz.

 • Mehmet | 06 Eylül 2019 12:27

  Bakan görürsen öznur çaligi ozaman sen şenliği gör kardeşinide rektörlükten alıp bakan yardımcısı yapar akrabalarını aldırır artık bakanliga

 • Kadir | 06 Eylül 2019 10:02

  Belediye personellerinden taşeron kadroda çalışanlar gerçekten çok mağdur edildi. Hariçten gazel okumak kolay, 3650 tl. maaş alan biri şimdi güya zam gelmesine rağmen 2800tl maaş almaya başladı. Bu ve benzer işler daha düşen de var. Malatyalıya sormuşlar ne istersen komşuna iki katını vereceğiz denmiş o da o zaman benim bir gözümü çıkarın demiş. El insaf iç yüzünü bilmeden yorum yapmayın. Devletin kadrolu işçisi ve memurunun tuzu kuru. En az alan 4-5 bin alıyor. Eski haklarımızın iade edilmesini istiyoruz. Zam sizin olsun. Taşın altına elimizi böyle koyalım.

 • Belediye maaşı azmış | 06 Eylül 2019 08:31

  Yok daha neler onların yerine geçmek isteyen binlerce insan var

 • Neden Çalık olmasın | 06 Eylül 2019 00:18

  Öznur Çalık’ı Bakan görmek istiyoruz

 • Teşekkür Sanal Haber | 06 Eylül 2019 00:18

  Sanal Haber bütün Malatyalılar da bunları istiyor

BUNLARA DA BAKIN