Malatya Sağlık Müdüründen Corona virüsü açıklaması

Malatya Sağlık Müdüründen Corona virüsü açıklaması.

Malatya Sağlık Müdüründen Corona virüsü açıklaması
Sağlık
Malatya Sağlık Müdüründen Corona virüsü açıklaması.

Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli sosyal medyada "Malatya'da Corona virüsü" olduğuna dair iddialara yalanlama getirdi.

Bentli konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "Başta Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanemiz olmak üzere, ilimizde bulunan sağlık tesislerimizin hiç birinde herhangi bir karantina altına alma durumu söz konusu değildir. Tüm sağlık tesislerimiz acil servis ve poliklinikler dahil tüm birimleriyle aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir. " dedi.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk’de bir açıklama yaparak bütün iddiaları yalanladı

Bugün, Malatya kamuoyunda paylaşılan bir videoda, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ait bir hasta olduğu izlenimi verilmek istenmiştir. 

 

1- Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne görüntülerde iddia edildiği gibi hiçbir vaka gelmemiştir. 

 

2- Söz konusu video hastanemizde değil, başka bir yerde çekilmiştir. 

 

3- Söz konusu video kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyunu kasten tedirgin etmek ahlaki bir problemdir ve sosyal medyada halkı korku ve endişeye sevk edecek tarzda, gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan yalan paylaşımda bulunan kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. 

 

4- Vatandaşlarımızın resmî makamlar dışında yapılan açıklamalara itibar etmemeleri önem arz etmektedir. 

 

 

Son Güncelleme: 26 Şubat 2020 18:42

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN