Malatya'nın kanayan yarası ‘Kuzey Çevre yolu’

Malatya’nın adeta kanayan yarası haline gelen ‘Çevre Yolu’ sorununu Malatya Sanal Haber olarak yeniden gündeme taşıyoruz.

Malatya'nın kanayan yarası 'Kuzey Çevre yolu'
Özel Haber
Malatya’nın adeta kanayan yarası haline gelen ‘Çevre Yolu’ sorununu Malatya Sanal Haber olarak yeniden gündeme taşıyoruz.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Yaklaşık 30 yıldır dillerde dolanan, yapımı tam yılan hikayesine dönen Kuzey Çevreyolu’nun temeli 28 Mayıs 2017 tarihinde atılmıştı.

Malatya halkının büyük bir bölümünün kentin en büyük sorunu olarak değerlendirdiği 2017 yılında temeli atılan 53,6 kilometrelik Kuzey Çevreyolu, Malatya için bir hayalden öteye gidemedi.

Yıllardır konuşulan fakat bir türlü hayata geçirilemeyen bir çok vatandaşın 'Elazığ bile çevre yolunu tamamladı ama Malatya hala bir çevre yolunu yapamadı' şeklinde çoğu zaman serzenişte bulunduğu artık Malatyalıların ümidini kestiği hayal projeye döndü.

HANİ 2020’DE BİTECEKTİ

Kuzey Çevreyolu için  Son olarak, projenin 2020 yılında bitirileceği duyurulmuştu. Fakat şimdiye kadar yapılan çalışmalar bu tarihi desteklemiyor.

Buradan Malatyalı vekillere Büyükşehir Belediye Başkanına soruyoruz: 30 yıldır gündemde olan Kuzey Çevreyolu için ne yapıldı bugüne kadar?
 

Son Güncelleme: 20 Ağustos 2019 14:26

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 4

 • BEKİR BULUT | 21 Ağustos 2019 09:25

  bunların kulaklarına su kaçmış konuştuğun zaman muhalefet diyecekler bunlar masa memurları umurunda olmaz yolmuş nasıl vekil olurum önümüzdeki döneme nasıl başkan olurum önümüzdeki döneme ....

 • Nuri | 20 Ağustos 2019 18:51

  Büyükşehirden beklemeyin bunu. Adamın büyük hizmet yapma derdi yok. Günlük küçük hizmetler ile 5 yılı dolduracak. Örnek : falanca mahallede su patlagi tamiri, göstermelik ilaçlama (araçtan ilaç diye su püskürtülüyor), ilerideki caddede kaldırım tamiratı Vs. Büyük projelere elveda deyin

 • malatyada 6 tane vekil var | 20 Ağustos 2019 15:24

  6 tane vekilimiz bir tane eskı bakanımız var 25 binlira aylık alıyor kıymetli vekillerimiz bi malatyanın sırtından öyle değilmi? hepsinin altında son model araba çok çalışkanlar sağolsunlar biri bile vekillik kimliğini haketmiyorda ne yapalım işte bir toplum neye layıksa öyle yönetilir der susarım...

 • Koca bir Hiççç | 20 Ağustos 2019 14:43

  Öznur Hanım bununla alakalı şimdi kesin bir kaç afilli söz bulup, uygun bir zamanda vatandaşın aklı ile dalga geçecek şekilde insanları salak zannederek bir mazeret bulup gerekli açıklamayı yapacaktır. Hatta belki bakanlıktan yalandan ziyaretler, yerinde incelemelerde olabilir vatandaş olarak bekliyoruz!!!

BUNLARA DA BAKIN