Malatya maske üretiminde lojistik merkez olacak

Malatya maske üretiminde lojistik merkez olacağı belirtilip, 12 tekstil sektöründeki firmaların önderliğinde ortalama 3 milyon maske üretiminin hedeflendiği bildirildi.

Malatya maske üretiminde lojistik merkez olacak
Malatya
Malatya maske üretiminde lojistik merkez olacağı belirtilip, 12 tekstil sektöründeki firmaların önderliğinde ortalama 3 milyon maske üretiminin hedeflendiği bildirildi.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya maske üretiminde lojistik merkez olacağı belirtilip, 12 tekstil sektöründeki firmaların önderliğinde ortalama 3 milyon maske üretiminin hedeflendiği bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, katıldığı bir televizyon programında korona virüsü ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları ve tedbirleri anlattı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın video konferans ile AK Parti Belediye Başkanları ile yapmış olduğu toplantı da bizler ile bir görüşmeleri oldu. umhurbaşkanımızın görüşleri doğrultusunda ‘Malatya bir tekstil kentidir’ özellikle buradaki tekstil sektörünün bir birleşen ile birlikte Malatya dışında Türkiye’nin ve hatta yurt dışının ihtiyaçlarını da karşılayacak bir lojistik merkez olma noktasında bizlere talimatları oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu talimatları doğrultusunda organize sanayi de faaliyet gösteren Tekstil sektöründeki öncü firmalarımız ile Valiliğimizin Başkanlığında, İl Sağlık Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediyemiz, Üniversite Rektörümüz ve sivil toplum kuruluşlarımızın katıldığı bir platform içerisinde bir değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirme sonucunda, 12 tekstil sektörümüzdeki firmalarımızın bir lokomotif olarak, onların önderliğinde ortalama 3 milyon maske üretimi hedeflenmektedir. Bununla ilgili bir süreç başladı. Hafta sonu itibariyle bu dediğimiz rakamlara erişebileceğimizi ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında çalışan personellerinin daha sağlıklı hizmet verilebilmesi adına Büyükşehir Belediyesi olarak, Sanat merkezinde ve semt konaklarında da maske üretimine devam ettiklerini vurgulayan Gürkan, “Bir taraftan vatandaşlarımızın maske ile virüsün engellenmesi temin edilirken, bir taraftan sağlığımızı koruyup diğer taraftan da vatandaşlarımızda bu tedirginliğin azalması için gayret ve çabamız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Muhtarlara dezenfekte kiti

Bu arada, Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya genelindeki muhtarlara dezenfekte kiti dağıtarak, bu zor zamanda muhtarların yanında olduğunu gösterdi.

Salgının başladığı ilk günden itibaren Malatya genelinde gerek dezenfekte çalışmaları gerekse de vatandaşlara yönelik koruyucu ve uyarıcı tedbirlerle noktasında Büyükşehir Belediyesi son olarak muhtarlara dezenfekte kiti dağıtarak çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlara dağıtılan dezenfekte kiti içerisinde, maske, eldiven, dezenfekte jeli ve ıslak mendil yer alıyor.

Son Güncelleme: 07 Nisan 2020 17:26

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 5

 • Abdülkadir Esen | 08 Nisan 2020 16:14

  Yahu bu adamın görevinin ne olduğunu biri hatırlatsa şehir adına çok iyi olur!Kendisi B. Şehir Belediye başkanı olur..Vizyoner üst ve alt yapı projeleriyle Malatya geneline hizmetle sorumlu. Nedir bu yaşadığı bu şehrin?Nasıl buralara geldik biz?Bu boş beyanlarla nereye gidecek bu şehir?Tabi şimdi düğün dernek,taziye nişan esnaf gezisi olmayınca boşta kaldılar.Yazıklar olsun hem bize hem siyasilere

 • Metin | 08 Nisan 2020 08:59

  Yalan vallahide yalan billahide yalan persolden alıyor reklamcılarına veriyor yazık yazık geldiğinizden belli personelli maaşını kesme yok bu benim hoşuma gitmedi o masadan başka masaya Küçümseyerek demiyorum ilk okul mezunu masa başı inüversite mezunu sahaya bu adalet mi oy verdim

 • Bi dene görelim | 07 Nisan 2020 23:35

  Önce esenlikteki maskeleri bedava dağıtmaya başlayın.

 • Malatyalı | 07 Nisan 2020 23:06

  Personel maaşını kesmeyecem dedi kesti mesailerinizi verecem dedi vermedi hemde binlerce insanın gözüne baka baka söyledi koca bir bu adam bu kadar kolay yalan söyleyebilen bir insan şimdi ben bu habere nasıl inanayım

 • Necmi | 07 Nisan 2020 20:46

  Maskelerde Gurkanin fotoğrafları da olsun. Adam mutlu olur

BUNLARA DA BAKIN