Kültür-Sanat

Önce kendi sonra kocası başladı, sanatın ustası oldular Önce kendi sonra kocası başladı, sanatın ustası oldular
'İlkadım Karma Sergisi' Milli Mücadele'nin ışığını farklı şehirlere ulaştırıyor 'İlkadım Karma Sergisi' Milli Mücadele'nin ışığını farklı şehirlere ulaştırıyor
Serdar Ortaç'a askerlik fotoğrafı sürprizi Serdar Ortaç'a askerlik fotoğrafı sürprizi
Kahramanmaraş'ta Lavanta Hasat Şenliği Kahramanmaraş'ta Lavanta Hasat Şenliği
Ünlü halk ozanı Ali Ekber Gülbaş sanatta 60'ıncı yılını kutluyor Ünlü halk ozanı Ali Ekber Gülbaş sanatta 60'ıncı yılını kutluyor
Gardaşlık Festivali'nin ilki Sivas'ta Gardaşlık Festivali'nin ilki Sivas'ta
Adıyaman'da bin 800 yıllık tripleks mağaralara ilk kez girildi Adıyaman'da bin 800 yıllık tripleks mağaralara ilk kez girildi
Gençler tezhip ve ebru sanatını öğreniyor Gençler tezhip ve ebru sanatını öğreniyor
Arapgir standına yoğun ilgi Arapgir standına yoğun ilgi
Uluslararası Arguvan Türkü Festivali Kadıköy İskelesi'nde tanıtıldı Uluslararası Arguvan Türkü Festivali Kadıköy İskelesi’nde tanıtıldı
Finale kalan filmler belli oldu Finale kalan filmler belli oldu
10. Arguvan Türkü Günleri konseri 10. Arguvan Türkü Günleri konseri
Malatyalı genç yazardan  'Senden Sonra' Malatyalı genç yazardan 'Senden Sonra'
Uyan Sunam Hikayesi Uyan Sunam Hikayesi
Kültür-Sanat Haberleri

ÇOCUKLAR UÇURTMAYLA ŞENLENDİ

5 Haziran Dünya Çevre günü dolayısıyla, Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı işbirliği ile uçurtma şenliği düzenlendi.

AHİLİK GELENEĞİ YENİ ÇARŞIDA YAŞATILACAK

Darende Esnaflar ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı tarafından ilçede ilk defa Ahilik etkinliği düzenlendi.

ÖĞRENCİLER KIR ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Yeşilyurt Belediyesi Yeşil Konaklarda eğitim gören yaklaşık 1.000 öğrenciye moral ve motivasyon amaçlı kır şenliği düzenledi.

ARSLANTEPE DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNE Mİ ALINIYOR ?

“Malatya’nın Mirası Arslantepe” projesi kapsamında, Eğitim çalışması yapıldı.

NECİP FAZIL'I AN(LA)MA VE ŞİİR OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle gerçekleştirilen Necip Fazıl'ı anma, anlama ve şiir okuma yarışmasının ödül töreni Kongre ve Kültür Merkezinde vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

HEM YAZDILAR HEM OYNADI​LAR

SEYYAH SİNEMA VE TİYATRO İLÇELERİ GEZİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki Seyyah Sinema ve Tiyatro TIR’ı "Komşu Komşu Huu" adlı psikodrama etkinliği ve müzik dinletisiyle ilçeleri geziyor.

3 İL 3 DEĞER ADLI KONSERİ DÜZENLENECEK

Battalgazi Belediyesi tarafından "Üç İl Üç Değer" adlı konser Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Konsere, il dışından gelen Tarihi Kentler Birliği'ne üye belediyelerin temsilcileri de katılacak.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNEMLİ BİR ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi, önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor. Tarihi Kentler Birliği, 2015 yılı olağan toplantısı Malatya'da gerçekleştirilecek.

İŞTE RAKAMLARLA 4. MALATYA KİTAP FUARI

5 Mayıs Salı günü açılan 4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı, 10 Mayıs Pazar günü sona erdi. 6 gün süren Fuar, gerek organizasyon, gerek katılımcı yayınevi ve yazarlar ve gerekse de ziyaretçi sayısıyla tam not aldı.

“MEMLEKET TÜRKÜLERİ DOSTUM DOSTUM” KONSERİ COŞTURDU

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki Türk Halk Müziği Korosu, “Memleket Türküleri Dostum Dostum” adlı bir konser verdi.

BİR MİLLETİN KALKINMASI OKUMAKLA OLUR

Kitap Fuarlarının özellikle gençler için çok önemli olduğunu belirten Paşayeva, fuarın düzenlenmesinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve tüm emeği geçenleri tebrik etti.

MALATYA, AYDINLIK BİR ŞEHİR

Yazar ve yayın evleri 4. Kitap Fuarı’nı değerlendirdi

Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik’i Ziyaret Etti

İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali için Üniversitede bulunan akademisyen, yönetmen ve sinema oyuncularından oluşan jüri üyeleri, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i ziyaret ettiler.

YALÇIN'DA "SAADET ŞEHRİ MALATYA" DEDİ

Malatya bağımsız aday Dr. Ali Yalçın 4. Anadolu kitap fuarını gezdi. Kendisi de yazar olan Yalçın, "Saadet Şehri Malatya" kitabın bugüne yetişmesini sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

MALATYA ANADOLU KİTAP FUARI AÇILDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi önemli bir organizasyona daha imza attı. Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen 4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı Belediye Binası arkasında düzenlenen törenle açıldı.

Toplam 212 haber.