Gündem

Gündem Haberleri

AĞBABA: İHBARI YAPANI BEN BİLİYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Aktif İş Adamları Derneği'ne (MAKİAD) polis tarafından yapılan baskının hukuksal değil, siyasi olduğunu belirterek, “İhbar üzerine derneğin bilgisayarlarına el konuluyor. İhbar yapan kim? Aslında ihbar yapanı ben biliyorum. İhbar yapanı gayet net hepimiz biliyoruz" dedi.

'MALATYA'YA ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPILDI'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık, Malatya'ya 11,1 milyar TL yatırım ve destek sağladıklarını söyledi.

Yurtdışında oy kullanma süreci başladı

Milletvekili genel seçimi için oy verme işlemi, 7 ülke ve 33 gümrük kapısında başladı.

BAŞKAN ERKOÇ’A HİZMET ŞEREF ÖDÜLÜ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 71. Mali Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi.

“CUMHURBAŞKANI OLARAK BEN MİLLETİN TARAFINDAYIM”

Siirt’te gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ anlayışının ülke olarak bizi güçlü kıldığını vurgulayarak, “Ne bölücü örgüte, ne paralel örgüte, ne de eski Türkiye koalisyonu kurmanın peşinde koşanlara fırsat vermememiz gerekiyor” dedi.

Ehliyette devrim gibi değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet sınavlarında sürücüye kolaylık sağlayan araçların kullanımına izin verdi. Yayalara yol vermeyen ise anında sınavda kalacak.

“Türkiye, Yeni Anayasasını Hazırlamalı ve Başkanlık Sistemine Geçmelidir”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’deki istikrar ve güven ortamını kalıcı hale getirmek için artık yeni araçlara, yöntemlere ihtiyacımız var; bunun yolu da yeni Anayasa ve başkanlık sisteminden geçiyor” dedi.

“1 MAYIS MEYDANI OLSUN”

1 Mayıs kutlaması Turan Emeksiz Caddesi Üst Kavşağı’nda yapıldı.

AĞBABA:"1 MAYIS, İNSANCA, ÖZGÜRCE, KARDEŞÇE YAŞAMA ÇAĞRISIDIR!"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli AĞBABA, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

“DERT İNSANI SÖYLETİR”

Türkiye Tarım ve Kırsal Kalkınma Hamlesi Proje Uygulamaları tanıtım programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,

Vali'yi konuk etti,öldürüldü

Siirt’in Eruh ilçesi Bağgöze köyü muhtarı Mustafa Turhan yol kenarında ölü bulundu.

İstanbul Valiliği'nden 1 Mayıs için Taksim açıklaması

İstanbul Valiliği, 1 Mayıs için Taksim Meydanı'nın uygun görülmediğini açıkladı.

ÖMER FARUK ÖZ'DEN BASIN TOPLANTISI

TBMM İdare Amiri, Türkiye-KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Mustafa Akıncı'yı kutladı ve görevinde başarılar dileyerek, Türkiye'nin tüm KKTC hükümetleri, Cumhurbaşkanları ve siyasi partileriyle şimdiye kadar sürdürülen güven ve kardeşliğe dayalı diyaloğun, Akıncı döneminde de devam edeceğini söyledi.

"Artvin'e gittim, dünya güzeli yeşillik, kahve ikram ettiler

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Valilik önünde gerçekleştirilen mitingde Artvinlilere seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Başbakanı ile Meclis Başkanını Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sırasıyla Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah el-Halid el-Sabah’ı, Meclis Başkanı Merzuk el-Ganim’i ve Başbakan Şeyh Cabir el-Mübarek el-Sabah’ı ayrı ayrı kabul ederek, bir süre görüştü.

MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin Almanya Gezisi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin Almanya Gezisi ” hakkında yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında bulundu

Toplam 1309 haber.