Gün birlik ve beraberlik günüdür

Başkan Gürkan'dan şehit düşen Mehmetçikler için başsağlığı mesajı

Gün birlik ve beraberlik günüdür
Gündem
Başkan Gürkan'dan şehit düşen Mehmetçikler için başsağlığı mesajı

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, idlip'te şehit düşen Mehmetçikler için yayımladığı baş sağlığı mesajında saldırıya tepki göstererek, “Tüm kalbimiz ve dualarımızla vatan, millet ve bayrak uğruna mücadele veren şanlı ordumuzun yanındayız. Şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağolsun” dedi. 

Mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Gürkan, “Suriye'nin İdlib kentinden gelen acı haber hepimizi derinden üzerek, yüreğimizi yaktı. İdlip kentinde rejim güçleri tarafından gerçekleşen hain saldırıda şehit düşen 33 kahraman Mehmetçiğimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Gün birlik ve beraberlik günüdür” ifadelerini kullandı.

Hain ve alçak saldırıya hak edildiği şekilde cevap verildiğini vurgulayan Başkan Gürkan, “Türkiye hiçbir saldırıya sessiz kalacak bir devlet değildir. Türkiye, kendi coğrafyasında barışın, huzurun ve güvenliğin yegâne adresidir. Mehmetçiğimizin büyük zaferler kazanacağından şüphemiz yoktur. Allah tüm güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin. Şehitlerimizin kanının yerde kalmayacağını bir kez daha bütün dünyaya göstererek, saldırıların hemen ardından gerçekleştirilen askeri hamlelerle ortaya kondu” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 28 Şubat 2020 21:30

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 3

  • mehmet44 | 29 Şubat 2020 13:32

    Şehitlere hepimizin canı yüreği yanıyor.Dolayısıyla Selahattin Gürkan Başkanımızında yüreği yanıyor.Onlar bizim için şehit oluyorlar.Şehitlerimiz çocuklarından annelerinden ailelerinden ayrılıp savaşıyorlar ve canlarını bizim için feda ediyorlar.Bu acı günümüzde bile Sürekli Selehattin Gürkan başkanımızın haberine konuşmasına olumsuz yorumlar yaparak sobete ediyorsunuz .Bari bu acı günümüzde yapmayalım.Herkezin yüreği yanıyor.33 Kahraman Şehitlerimize ALLAH'tan rahmet Ailelerine başsağlığı ve yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.

  • yuh | 29 Şubat 2020 12:20

    Gün birlik beraberlik günüdür başkanımız çok doğru demiş. Rabbim askerlerimizi korusun güç versin böyle bir günde bile boş boş konuşan insanları da helak etsin inşallah.

  • gaffar | 28 Şubat 2020 22:15

    Oğlu askerlik yapmamış biri şehit acısını nasıl anlar bilmem

BUNLARA DA BAKIN