Emine Erdoğan’a Malatya Kayısısı Hediye Edildi

Malatya Kayısısı Emine Erdoğan’a Hediye Edildi

Emine Erdoğan'a Malatya Kayısısı Hediye Edildi
Gündem
Malatya Kayısısı Emine Erdoğan’a Hediye Edildi

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

2.Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan'a AB Coğrafi İşaret belgeli Malatya Kayısısı hediye edildi.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından Congresium'da düzenlenen 2.Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan'ın katıldığı açılış toplantısıyla başladı.

“MALATYA KAYISISI DÜNYADA BİZİ TEMSİL EDİYOR”
Bu yılki teması 'Anadolu'dan dünyaya' olarak belirlenen 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde konuşan Erdoğan, “Bugün Türkiye'de, Adana'nın kebabından Ayancık keten bezine, Kastamonu siyez bulgurundan Mut zeytinyağına, Nizip sabunundan Safranbolu safranına kadar yüzlerce coğrafi işaretli ürün olduğuna işaret eden Emine Erdoğan, şunları kaydetti: "Gaziantep baklavası, Aydın inciri ve Malatya kayısısı ise Avrupa Birliği'nden coğrafi işaret tescili almış üç ürünümüz. Afyon sucuğu, Kayseri mantısı, Giresun tombul fındığı gibi 15 ürün için de Avrupa Birliği'ne tescil için başvurularımız yapıldı, işlemlerimiz devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda bu ürünler de ülkemizin anonim değerleri olarak dünya sahnesine çıkacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan standı ziyaret etti.

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve TSO Başkanı Oğuzhan Sadıkoğlu, Emine Erdoğan’a kayısı hediye etti.

Son Güncelleme: 20 Eylül 2019 23:34

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN