Elazığ’da 3 ay boyunca su faturaları ücretsiz olacak

Elazığ’da 3 ay boyunca su faturaları ücretsiz olacak Darısı Malatya’nın başına

Elazığ'da 3 ay boyunca su faturaları ücretsiz olacak
Özel Haber
Elazığ’da 3 ay boyunca su faturaları ücretsiz olacak Darısı Malatya’nın başına

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremin ardından, depremzedelerin mağdur olmaması adına Elazığ Belediyesi’nin 3 ay boyunca vatandaşların su faturası borçlarını üstleneceği öğrenildi. Başkan Şerifoğulları Twitter hesabından yaptığı paylaşımla müjdeyi vatandaşlara duyurdu. 

SU FATURALARI 3 AY ÜCRETSİZ OLACAK”

Başkan Şerifoğulları, "Ben buradan müjdeyi vermek istiyorum. Mart Ayı meclis toplantısında 3 ay boyunca su faturalarının ücretsiz olacağının müjdesini vermek istiyoruz. Bir ayın bedeli Elazığ Belediyesi’ne 3 buçuk, 4 milyondur. Ama vatandaşımızın canı sağ olsun. Biz elimizden geleni yapacağız. Biz Elazığ Belediyesi olarak 3 ay su faturası borcu almayacağımızı buradan beyan edelim. Vatandaşlarımız en azından 3 ay boyunca su faturasıyla uğraşmazlar. AKSA’dan da bu güzelliği bekliyoruz. Vatandaşlarımız her zaman devletimizin yanındanız. Bunun yanında da devletimizin bazı kurumlarının da vatandaşlarımıza bazı güzellikleri yapmalarını bekliyoruz" dedi. Sosyal medyada yüzlerce vatandaş Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan da aynı şekilde 3 ay su faturalarının ücretsiz olmasını istiyor.

Son Güncelleme: 21 Şubat 2020 00:09

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 2

  • Selahattin Gürkan ve hizmet | 21 Şubat 2020 07:43

    Nerdeeeeeee bırakın destek olmayı ücretsiz olmasını adam suya zam yaptı sene başında geçenlerde de demeç veriyor kar yağdı rahmet geldi kaptajda sular taşıyor diye böyle bir durumda bile ücretsiz yapmaz imkansız Malatya milleti olarak beklentiye girmeyelim bence

  • 44 | 21 Şubat 2020 00:45

    Bırakın para almamayı Bizde ödenmeyen faturalardan dolayı sular kesiliyor bugün 350 abonenin suyu kesildi

BUNLARA DA BAKIN