CHP İL BAŞKANI KİRAZ, KANALBOYU’NDAKİ ÇALIŞMALARI ELEŞTİRDİ

CHP İL BAŞKANI KİRAZ, KANALBOYU'NDAKİ ÇALIŞMALARI ELEŞTİRDİ

Haber Editörü:

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Kanalboyu’nda devam eden çalışmaların halen bitirilmemesini eleştirerek bölgede aslına uygun dokunun yok edildiğini savundu. 
CHP İl Başkanı Enver Kiraz, beraberinde partililer ile birlikte çalışmaların sürdüğü Şehit Hamit Fendoğdu Caddesi üzerinde basın açıklaması yaparak, Kanaboyu’nun yaklaşık 6 aydır çalışmalar nedeniyle inşaat sahası halinde olduğunu belirtti. Kiraz, “Buradaki esnaflar ve vatandaşlarla konuştuğumuz da Kanalboyu’ndaki çalışmaların aylarca bitmeyeceğini söylüyorlar. Çalışmaların uzun süredir sürmesi nedeniyle esnaflar perişan, kirasını ödeyemiyor ve iş yapamıyor. Dolayısıyla dükkanlarını boşaltmak zorunda kalıyor” diye konuştu. Kanalboyu’nun Malatya’nın önemli gezinti alanlarından biri olduğunu da belirten Kiraz, “Burası artık insanların uğrak yeri olmaktan uzaklaşmış. Bahar ayı gelmesine rağmen buraya kimse toz toprak nedeniyle gelmiyor. Burada oturan insanlarda aynı şekilde ciddi şekilde dert yanıyorlar” ifadelerine yer verdi. Belediyenin her yere Kanalboyu’nu yenilediğini yazdığını belirten Kiraz, “Kanalboyu’nu yeniliyorlar mı yoksa şehri yeniliyorlar mı? Onu bilemeyiz ama buradaki esnafı sürekli yeniledikleri belli. Çünkü uzayan bu hizmet anlayışı esnafların buradan gitmesine yol açıyor” şeklinde konuştu. Kanalboyu’nun yenileme çalışmaları yapılırken Malatya dokusundan hiçbir ize rastlayamadıklarını belirten Kiraz, “Bütün izler altüst edilmiş durumda. Hangi akıl ve mantıkla beton döşer de üzerinden su geçirir bunu anlamak mümkün değil. Adı Kanalboyu olmaktan çıkmış 'betonboyu' olmuş resmen” şeklinde konuştu.
Çalışmaların zamanında bitirilmemesini eleştiren Kiraz, aynı şekilde Fahri Kayahan ve Kernek Meydanı’nda da yapılan çalışmalarda aslına uygun dokunun yok edildiğini ileri sürerek burada halkın mağdur edildiğini söyledi. Kiraz, ayrıca Kanalboyu’ndaki su kanalına döşenen mermerleri de eleştirerek kırmızı mermer döşenmesinin kanalın aslına uygun olmayacağını dile getirdi.

Son Güncelleme: 05 Nisan 2016 22:52

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN