Malatya Büyükşehir Belediyesi ile ilgili sıkıntıları yakından takip ediyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanlığı tarafından Kongre Kültür merkezinde Malatya il Danışma kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanlığı tarafından Kongre Kültür merkezinde Malatya il Danışma kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Danışma Kurulu Toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ilçe belediye başkanları ve parti üyeleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, önümüzdeki dönem de kongrelerin gerçekleştirileceğini dile getirerek, ülke ve Malatya gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Ülkede bir çok sorunun baş gösterdiğini ve ekonominin de kötüye gittiğini savunan Kiraz, “Böyle bir tablo Türkiye’de yaşanırken, bir taraftan da Malatya’nın problemleri var. İşsizlikle, yoksullukla bütün Malatyalı uğraşıyor ama Malatyalılar özelde uğraştığı durumlarda var. Geçtiğimiz günlerde Malatya’da toplu açılış programı yapıldı. Gerçekten bir komedi olduğu ortaya çıktı. Şimdi basın mensuplarının önünde soruyoruz. Malatya’da bir toplu açılış programı gerçekleşti, yüzlerce açılış yapıldığı söylendi, bir tane Malatyalı açılışın adını hatırlıyor mu? Neden çünkü ortada bir şey yok ki” şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile ilgili sıkıntıları yakından takip ettiklerini de ifade eden Kiraz, “Büyükşehir Belediyesinde olan sorunları biz CHP olarak gündeme getirdik, sorduk ve cevap alamadık. Bize cevap vermeye çalıştılar ama masaya rapor inince sustular. CHP olarak meclis üyelerimiz ile bu süreci takip ediyoruz” dedi.

Gittikleri bir çok yerde halkın isyanı ile karşılaştıklarını da dile getiren Kiraz, özellikle mahalle ve yerleşim alanlarına yapılmasına izin verilen maden ve taş ocakları ile ilgili de halkın sorunlarının yanında olduklarını söyledi.

Daha sonra söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’da, geride kalan 31 Mart yerel seçimlerine değinerek, herkesin kendisini ifade edebileceği bir seçim kampanyası yürütüldüğünü ifade etti. İstanbul’da ilk seçimi kazanmalarına rağmen seçimin yenilenmesi ile ilgili süreci değerlendiren Ağbaba, "Türkiye’de milyonlarca insan ilk defa hem 31 Mart’ta hem de 23 Haziran’da yastığa kafasını rahat koyarak geleceğe umutla baktı. Bunun için bu ittifakı destekleyen herkese teşekkür ediyoruz. Bu sadece CHP’nin tek başına aldığı bir sonuç değildir. Bu nedene bu ittifakın zarar görmemesi için her türlü fedakarlığı yaptık yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Malatya Sanal Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 6

 • Tusubasa | 21 Eylül 2019 21:30

  Sayın vekilim bırakın yeni binayı yeni barajı, şehir merkezinde belediye otobüsü çalışmıyor. 18a ve 2f diye bir hat koydular,yolcu yok diye geri kaldırdılar. 10 dakikalık çarşı yoluna yarım saatte bir çalışan araba konulursa yolcu olmaz tabi.Bu arada mevcut 11a 'nin son durağı tecdeyken güngör caddesine çekildi, tecde muhtarı gerekeni konuşuyor diye mahsus mu yapıldı anlamadık, hastaneye giden tek hat 11a fakat yarım saatte bir geliyor, çilesiz tecde karakavak 4 5 mahalle mağduruz ulaşım konusunda, yüzakı ve güngör e 7'den sonra araç gelmiyor, vatandaş olarak bu konuyu gündeme getirirseniz memnun oluruz.

 • Nuh | 21 Eylül 2019 16:04

  Evet. Yaşar Karataş'ın oğlu olan hukuk müşavirine sorun inanmazsanız. Hatta sen varken niye bir de dışarıdan avukat tuttular diye sorun.

 • Nuh beye soruyorum | 21 Eylül 2019 11:37

  Ne yani şimdi chp nin büyükşehir adayı Soner GÖKÇE Battalgazi Belediyesinin avukatı mı???

 • Behcet | 21 Eylül 2019 10:12

  Çilesiz minibüs şoförleri ile toplantı yapıp Motas in18A hattını nasıl iptal edersiniz sayın başkan..Biz size oy verdik hizmet gelsin diye, siz gelen hizmeti iptal ettiniz..neden.. Bütün Çilesiz, Fahri Kayahan da oturanlar size sitemli..

 • Nuh | 21 Eylül 2019 00:04

  Danışıklı dövüş sizinki. Selahattin ile ilgili ağzınızdan bir kelime çıkmaz. Üstelik karşısına çıkardığınız aday Battalgazinin avukatı çıktı.

 • Ali | 20 Eylül 2019 20:34

  Başkan size bu ara orta yapmıyor ki gol atasınız.

BUNLARA DA BAKIN