Çakır’dan Borç Açıklaması

Malatya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve AK Parti milletvekili Ahmet Çakır ile Kayısı Haber Genel Yayın Yönetmeni Mahir Temur'un röportajı Malatya’da çok ses getirecek.

Çakır'dan Borç Açıklaması
Özel Haber
Malatya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve AK Parti milletvekili Ahmet Çakır ile Kayısı Haber Genel Yayın Yönetmeni Mahir Temur'un röportajı Malatya’da çok ses getirecek.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve AK Parti milletvekili Ahmet Çakır ile Kayısı Haber Genel Yayın Yönetmeni Mahir Temur'un röportajı Malatya’da çok ses getirecek. 

Mahir Temur’un Aslında 31 Mart seçimlerinden sonra yapılan ilk Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında bizzat Başkan Gürkan, 1 milyar 778 milyon 257 bin 657 TL borç ile Büyükşehir'i devraldık, dedi. Sonra bu borç artarak iki kez daha güncellendi Büyükşehir Belediyesi tarafından. Bu borç gerçekten doğru değil mi? sorusuna Çakır ‘’Çok zayıftı biz geldik toparladık’’ havasına girip kendilerini başarılı göstermek için böyle bir rakam söylemiş olabilirler 

Milletvekili Çakır devamında Ben Büyükşehir Belediye başkanlığını bıraktığım zaman 509 milyon borç ile bıraktım. 60-70 milyon da alacağımız vardı. Kesinlikle bu açıklanan rakamlar doğru değildir. Buralara getirilen kişilerin “Çok zayıftı biz geldik toparladık” havasına girip kendilerini başarılı göstermek için de bu rakamları Başkan Gürkan'a vermiş olabilirler, kendilerini Başkan Gürkan'a başarılı göstermek için. Başkanı bu şekilde yanıltmış olabilirler. Çünkü 31 Mart itibari ile de Büyükşehir'in 800 milyon borcunun olduğunu biliyorum. Bu rakamlar kişiye göre değişecek rakamlar değildir. Yorum farkı belki olabilir. Şirketlerin normal ödemeleri borç hanesine yazılırsa bu rakamsal facia olur. Art niyetin ötesinde olur. MESTON karda olan bir şirkettir. Bölgenin en büyük şirketidir. Esenlik karda olan bir şirkettir. MOTAŞ kar etmez. Hizmeti öne çıkan bir şirkettir. BELSOS da hizmet odaklı bir şirkettir. Zaman zaman zarar etmiştir. Ama çok kar beklediğimiz bir şirket değildir. Dolayısıyla kar eden şirketler vardır tamamen hizmet amaçlı baktığımız şirketler vardır. Çok detaya girmek istemiyorum ama Başkan Gürkan yanıltılmıştır. 

Kaynak: Kayısı Haber

Son Güncelleme: 00 0000 00:00

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 8

 • Savaş | 18 Ağustos 2019 16:41

  Tek kelimeyle yazık ...

 • Poyraz | 18 Ağustos 2019 16:38

  Gerçekten bu vatandaşın hakkını odeyemeyecek siniz yazıklar olsun birde milleti essek yerine koyun bravo

 • Sabri | 17 Ağustos 2019 16:39

  Bu adam niye bu kadar saf?

 • Kadir | 17 Ağustos 2019 15:30

  Siz 400 500 milyon ciro yapan esenliğin, 200 300 bin karına "kar eden bir şirket" diyorsanız size diyecek bir kelime bulamıyorum. Kar ediyor diye bahs ettiğiniz şirketin bide karını açıklayın. Motaş zara eder normal diyorsunuz doğru ama mümkünse tranbüsten önceki ve sonraki verilerini paylaşında bu meşhur tranbüsün ne faydası olmuş görelim. Şirket sahibi bile alman vatandaşı olan firmanın 100 de 100 yerli ve milli tranbüsün belediyeye kredi faizi dahil maliyeti ne olmuş bi açıklayın da göğsümüz kabarsın.. ayrıca trambüs ihalesinden sonra genel sekreter olarak atanan arif emecenin oğlu ö.f.e nin ihale sürecinde ve sonrasında tranbüs firmasında çalışması veya imtiyaz sahibi olması bir tesadüf mü? Bu işte bişey varsa kimseden fetva aramayın ahiretiniz bitmiştir. Bu arada ne gürkanın açıkladığı borca ne de sizin açıkladığınız borca güvenmek imkansızdır, birbirine yakın olsa eyvallah ama her ikinizinde doğru rakamları söylemediği açık ve nettir ama hangisi daha doğru bilinmez..

 • vatandaş | 17 Ağustos 2019 14:50

  haberin içeriği suç duyurusu aslında! TC. savcıları okumuyormu?

 • Hüseyin Temel | 17 Ağustos 2019 12:22

  Gürkan’ın yanıltiıldığını düşünmek çok safiyane bir yaklaşım.Çakır partisinin belediye başkanı ile polemiğe girip partiyi yıpratmayayım diyor anlaşılan.Oysa Gürkan bu rakamları kendisi bizzat bilerek telaffuz ediyor. STK olarak ziyaretine gittiğimizde öyle şeyler söylediki çıktığımızda herkes biz CHP li başkan mı seçtik acaba diye sormaya başladı.Gürkan borcu yüksek göstererek ileride kendisine gelebilecek eleştirilere mazeret üretiyor. Daha önce fazla tanımadığım oy verdiğim Gürkan profili ziyaret sonunda yerle bir olmuştu beynimde.Yazık biz eskileri arayacağız gibi geliyor bana.

 • Fehmi Kurt | 17 Ağustos 2019 12:14

  Buraya kadar S. Gürkan!Oyun bitti.Üzerindeki boyalar dökülüyor. Milletle dalga geçme bitti. Artık namuslu insanlar konuşmaya başladı.Seni iyi tanırız yıllardır.Beyanlarınla ilgili saptırmalar,aldatmalar Ankaraya yol olur.

 • Mehmet | 17 Ağustos 2019 12:13

  Bence böyle gazeteciler aracılığıyla konuşacağınıza sayın başkanım neden YARGIYA gitmiyorsunuz. 3

BUNLARA DA BAKIN