Büyükşehir’de istifa sayısı artıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesinde istifa sayısı artıyor

Büyükşehir'de istifa sayısı artıyor
Özel Haber
Malatya Büyükşehir Belediyesinde istifa sayısı artıyor

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesinde maaşlarında yapılan kesintilere sessiz kaldığını öne süren memurlar, Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen’den istifa sayısı 200’e ulaştığı iddia edildi.

 

Büyükşehir Belediyesi ve bağlı birimlerde,Sosyal Denge Tazminatı, arazi tazminatı ile diğer kesinitilerinin yapılmasıyla zor durumda kaldıklarını söyleyen toplamda 200 civarında memur, üyesi oldukları Bem-Bir-Sen’den istifa ettiler.

Son Güncelleme: 04 Ağustos 2019 23:16

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 12

 • Hakkı | 05 Ağustos 2019 21:10

  Eyvallah herşeye Eyvallah maaşlar az bile kesmiş keşke hepsini keseydin Sayılı gün çabuk geçer derler seçim zamanı kimse kusura bakmasın sayın gürkan bu son başkanlığının keyfiini çıkar para yok diye maaşta verme öyle ya Battalgazi belediyesini 15 yıl başkası yöneti oranın borcumu vardı da personele doğru dürüst maaş vermedin şimdi kalkmış burada belediye nin borcunu söylüyorsun sanki ısrail teslim aldın

 • Sendika Yöneticileri | 05 Ağustos 2019 16:34

  Bu işe yaramaz sendika temsilcilerini ve yöneticilerini Allah'a havale ediyorum. Ne hakkım varsa zehir zıkkım olsun. İnsanda azıcık nefis olsa orda oturmaz. Bunların yüzü bile kızarmıyor. Sendikacı dediğin özgür ruhlu olacak köleden marabadan müritten sendikacı olmaz.

 • Ali | 05 Ağustos 2019 12:15

  Nasip olursa bende yarın istifamı verecem. Hüseyin hanbay istida etme zamanın gelmedimi? Bizi gördüğün zaman kaçıyorsun yakismiyor

 • hakkımı istiyorum | 05 Ağustos 2019 10:49

  Bugün itibari ile ben de istifamı verdim.Bu zulüm karşısında kılını kapırdatmayan bem-bir sen de daha fazla duramazdım.

 • Sendikanın Çöküşü | 05 Ağustos 2019 09:50

  Memursen ve Bembirsen İstanbul,Ankara,Antalya birçok büyükşehirde yani CHP belediyelerinde üyelerini kaybetti kaybetmeye devam ediyor.Artık bu belediyelerde kapıdan dahi giremezler. Malatya da bu kervana katılacak toplu görüşmelerde söz sahibi olamayacak zaman gösterecek hepimiz göreceğiz bunu fiilen bitmiştir.

 • Ahmet | 05 Ağustos 2019 09:49

  Zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır. Başkanın yaptıklarıda, alenen zulümdür. Malatyada yapılan zulüm chpli bir belediyede yapılsa ulusal basında gündem olurdu.

 • Hüseyin Geleri | 05 Ağustos 2019 09:47

  Malatyada işçi sendikası da memur sendikası da sınıfta kaldı. Biri daire başkanlığına biri şefliğe sattı bizi ve davayı. Bu Niyazi arkadaşlardan da beklenen bundan fazlası değildi zaten.

 • Davut | 05 Ağustos 2019 05:01

  Sendikacıları bence hiç konuşturmayın. Zor zamanınızda yanınızda değillerse asla güven olmaz.

 • Az bile | 05 Ağustos 2019 02:07

  Memurun hakkını savunmayıp ta koltuk sevdasına düşenlere 200az yarın 201 olacak

 • Az bile | 05 Ağustos 2019 00:33

  Memur senin merkezini aradik yetkiliye baglamalarini istedik size Hüseyin hanbay in numarasını verebiliriz dediler biz yüzyüze görüşüyoruz Hüseyin hanbay la dedik yetkiliye bağlayın dedik en yetkili Hüseyin hanbay dediler siz yardımcı olmuyorsunuz o zaman istifa ederiz dedik sizin tercihiniz dediler bizde istifa ettik bem bir sen başkanı sayın Levent uslu her gün İstanbul'da birgün iftarda birgün davette sanki sadece İstanbul var neymiş İstanbul seçimleri var birgün de gelsinler Malatya'ya Bizim durumumuzu görsünler noldu İstanbul'u kaybettiler bizim suçumuz ne yüzde 70 oy vermek mi CHP belediyelerine bakın hepsi sds vermekte en son İzmir belediyesi net 1600 lira sds verdi sıcak yemeğini veriyor senede 3 ikramiye veriyor sosyal hakları saymiyayim başkan sendika çalışanlar davulla zurnayla halay çektiler kutladilar sorsan CHP belediyesi ama calisanida halkinida mutlu ediyor izmir belediyesinin hiç borcu yok sanki eğer bunları veriyorlarsa borçları yoksa o zaman ak parti belediyelerinden daha iyi yonetiyorlar Malatya belediyesi en borçlu belediyelerin içinde yok bir borctur çıktı ne çalışanın hakkı veriliyor ne de vatandaşa hizmet yapılıyor bence memurlar ve işçilerin hakkını savunamayan CHP belediyelerine gelince aslan kesilen ak parti belediyelerine gelince hicbirsey yapmayan bu sendikadan istifa etmeli en azından insanın içi rahat olur hakkımızı savunmayan sendikaya aidat vermemiş oluruz Bizim sendikamiz çalışmıyor demeyiz hakkaniyet er yada geç ortaya çıkacak bazılarının yaptığı hata yanlış suçu günahı olmayan insanlardan çıkarılamaz hele hak yiyerek hiç çıkarılamaz kulun bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı var suçsuz insanların mesaisini maaşını kesecegine çıksın sayın başkan kim nerde ne yanlış yapmışsa ondan hesabını sorsun cagirsin müfettişleri cagirsin Sayıştayi bu borçları da herşeyi de bilerek geldi madem dürüsttü kendinden önce ki yönetimi ibra etmeseydi paramız yokken belediyeye kendisi için özel giriş çıkış yapmiyaydi özel makam odası yapmasaydi festivaller yapmasaydi yeğenini müdür yardımcısı yapmasaydi Battalgazi kavşağında ki heykeli söküp yeni bir heykel yapmasaydi bakalım 30 Ağustos geliyor o zamanda defile yapacak sanatçılar getirecek diye söylenti var iş yapmaya gelen hiçbir başkan milyonların önünde çalışanlarını küçük düşürmez rencide etmez insan çalışma arkadaşlarına bunu yapmaz calisanlarina böyle düşünen böyle küçük düşüren böyle halkın önüne atan olursa özel dolabını cekmecesini kontrol eden başkan olursa orda çalışma aşkı nasıl olur empati bir kurun Malatya'nın 5 yılına yazık oldu yerel seçimde partiye değil iş yapacak insana oy verilmeli insanlarımız bunları görmeli artık bakalım Mevlam neyler neylerse güzel eyler Rabbimize havale ediyoruz ayrıca doğruları yazdığınız ve dik durdugunuz için teşekkürler sanal haber

 • erol | 05 Ağustos 2019 00:25

  ortada sendikadan güç devşirip daire başkanı olanlar var. Hem sendika başkanlığından ötürü huzur hakkı al hem daire başkanı ol yüksek maaş al.Hem sanayide dükkanını işlet al. Al oğlu al. Ama altta kalanın canı çıksın. Ben sendika başkanı olsam yüz defa istifa ederdim. Bu veballe nasıl hesap verecekler. Neymiş bu makam para sevdası. yine 200 istifa az bile.herkes istifa etsin bakın nasıl genel merkez sahip çıkar. hemen sdsler ödenir. Selahattin başkan tam kendine göre makamı için onur dava arkadaş satacak yöneticiler bulmuş.

 • Doğru karar | 04 Ağustos 2019 23:42

  Eğer seni savunmuyorsa ne gereği var en iyisini yapmışlar hepsinin o sendikadan istifa etmesi lazım

BUNLARA DA BAKIN