Büyükşehir yapıyor Battalgazi Ödüyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu

Büyükşehir yapıyor Battalgazi Ödüyor
Özel Haber
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Battalgazi kavşağına yapılan heykel ile ilgili ödemenin Battalgazi belediyesinden istendiği Battalgazi belediye başkanı Osman Güderin ise bunu reddettiği yönünde yaptığımız haber ile ilgili birinci ağızdan açıklama geldi. 
Çıktığı bir televizyon programında Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan konu ile ilgili olarak açıklama yaptı. 

Gürkan, heykeli yıkarak yerine yenisini yapma planını Battalgazi belediye başkanı iken yaptığını ön ödemeyi de o zaman yaptığını söyledi. Heykeli yapmadan yükleniciye ön ödeme yaptığını, büyükşehir belediye başkanı olduktan sonra yıktığını ve yenisini yaptığını kabul etti. 

Heykel yapım için kalan ödemenin Battalgazi belediyesi mi Büyükşehir Belediyesi tarafından mı yapılacağı ile ilgili bir açıklama yapmadı. Gürkan'ın yönetim anlayışı bundan sonra 'Büyükşehir yapacak ilçe belediyeleri ödeyecek' şeklinde mi olacağı ile ilgili iddialar başladı.

Ayni şekilde Askeri müzenin tabelasını değiştiren Gürkan, Battalgazi Belediyesi yerine Büyükşehir Belediyesi tabelasını astırmıştı. Bu şekilde ödemesi halen Battalgazi belediyesi tarafından yapılan Askeri müzeye Büyükşehir Belediyesi tabelasını asması gözlerden kaçmadı.

Son Güncelleme: 23 Temmuz 2019 22:44

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 2

  • Tarık | 24 Temmuz 2019 09:06

    Bu haber yalan diyen yüzsüzlere kapak olsun. Teşekkürler sanalhaber ????

  • 7DRTY | 24 Temmuz 2019 07:52

    Sayın Gürkan koskoca otogarın önündeki yüzakı bulvarını yapacak mı,mahalle değil sokak değil cadde değil,yarısı hizmete açılmış bulvarı seneye erteliyorum diye bişey olamaz

BUNLARA DA BAKIN