Başkan Cömertoğlu’dan Başkan Gürkan’a kar Teşekkürü

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, bugün gerçekleşen ikinci oturum ile Şubat toplantıları tamamlandı.

Başkan Cömertoğlu'dan Başkan Gürkan'a kar Teşekkürü
Malatya
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, bugün gerçekleşen ikinci oturum ile Şubat toplantıları tamamlandı.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, bugün gerçekleşen ikinci oturum ile Şubat toplantıları tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen ikinci oturuma Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlık etti. Meclis toplantısından önce kısa bir konuşma yapan Başkan Gürkan; “Meclis toplantımızın Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Güzel bir kar yağdı. Kar bolluktur berekettir. Bazıları biraz rahatsız oluyor kardan, rahatsız olan rahmetten rahatsız oluyor demektir. Kardan rahatsız olunmaz, ne kadar kar yağarsa o kadar iyidir. Kar senesi var senesidir. Size şu müjdeyi vereyim, şu anda bizim kaptaj’da kaynak suyumuz tahliye vermeye başladı. Bolluk ve bereketin olduğu yerde her şey güzel olur” dedi.

Kar yağışından sonra kapanan 506 mahalle yolunun büyük bölümünün ulaşıma açıldığını belirten Başkan Gürkan, “Sosyal Medyada yolların açılmasıyla ilgili algı oluşturma çabası içinde olanlar var. Mesai arkadaşlarımızın emeğine saygısızlık ediyorlar. Biz sadece kent merkezinde değil Malatya’nın her metrekaresinde çalışıyoruz. Kent merkezimizde sorumlu olduğumuz ana arterlerin tamamı açık. Geceden beri birçok caddeyi trafiğe kapatarak temizlik yapıyoruz. Mesai arkadaşlarımız geceli-gündüzlü çalıştı. Çalışmaya da devam ediyorlar” ifadelerine yer verdi.

Meclis toplantısında söz alan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise Arapgir’in Pütürge ilçemiz ile birlikte en fazla kar yağışı alan bir bölge olduğunu belirterek “Bu konuda yaklaşık 40 km üzerinde karlı bölge, kar kesildiğinde 2 gün içerisinde açılmayan yerler, bizim ekibimiz ile büyükşehir ekibi birlikte çalışarak kapanan yolları açıyoruz. Büyükşehir Belediye Yol Asfalt ve Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza vermiş olduğu yetkilerden dolayı teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum. Büyük bir özveri ile çalışıyorlar” dedi.

Akçadağ İlçe Belediye Başkanı Ali Kazgan’da “Çok şükür rahmet yağdı. Açılmayan az bir yolumuz kaldı. Büyükşehir ve bizim ekibimiz tam bir uyum ve işbirliği içerisinde çalışıyorlar, bu uyum sizlerin sayesinde oluyor” ifadelerine yer verdi.

Toplantı Gündem ilanından mazeret dilekçelerinin okunmasının ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

İmar ağırlıklı gündem maddelerinin birçoğu görüşülerek kabul edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı toplantısının ise 11 Mart Çarşamba günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.

Son Güncelleme: 14 Şubat 2020 17:53

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 3

  • FANİ | 15 Şubat 2020 16:28

    inan bu ekibe bir çift koyun teslim edilmez yalan ile sahtekarlık ile göz boyama ile sürekli tribüne oynamakla bu işler yüremez bunların bu şakşakçılık anlayışı ile ancak birbirlerinin sırtlarını sıvazlarlar gerisi yalan dostum.......

  • Paluk | 15 Şubat 2020 11:06

    Malatya'da karla mücadelede Büyükşehirden memnun sadece 2 vatandaş var. Biri Haluk Cömertoğlu diğeri Ali Kazgan. Aşkın gözü kördür.

  • Gelde gülme | 14 Şubat 2020 22:43

    Bozacının şahidi şıracı olurmuş. Bunlar tiyatrolarını milletin yuttuğunu sanacak kadar dev aynasında kendilerini görüyor

BUNLARA DA BAKIN