Bir Masaya İki Başkan!

Bir Masaya İki Başkan!

Bir Masaya İki Başkan!
Özel Haber
Bir Masaya İki Başkan!

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

1 MASAYA İKİ BAŞKAN!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Darende ziyaretinde yaşanan koltuk vakası geziye damgasını vurdu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende ilçesini ziyaret etti. İlçe girişinde kurbanlar kesilerek karşılanan Başkan Gürkan, Darende’de Kaymakamlık, Belediye ve AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Başkan Gürkan’ın Darende Belediyesi’ni ziyaretinde ilginç bir olay yaşandı. Darende Belediye Başkanı İsa Özkan’ın makam odasında yaşanılan koltuk vakası tartışmalara neden oldu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Darende Belediye Başkanı İsa Özkan’ın makamına oturduktan sonra Gürkan’ın hemen yanına koltuk koydurtan İsa Özkan’ın tavrı akıllarda soru işareti uyandırdı.

 

Bir masa iki koltuk ve iki başkan görüntüsü veren Selahattin Gürkan ile İsa Özkan’ın verdikleri fotoğraf Malatya Haber ve Kayısı Haber’de ayrı ayrı değerlendirildi.

“Makamda iki koltuk iki başkan” diye başlık atan malatyahaber.com internet sitesi, “AKP’den seçilen İlçe Belediye Başkanı İsa Özkan, belediye ziyareti sırasında AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanına bir makam koltuğu daha koydurarak, oraya oturdu ve bu fotoğraf, Türkiye’de ve Malatya’da yaşanan başkasının makam koltuğuna oturma alışkanlığına karşı ciddi bir mesaj yorumuna yol açtı” yorumu yapıldı.

Kayısı Haber’den Mahir Temur ise “Ne koltukmuş arkadaş” başlıklı yazısında, “Madem koltuğu verdin bari yanına oturma, diyeceğim ama yine anlaşılmayacak! Darende’de eş başkanlık sistemi olmadığına göre herkes koltuğunda otursun! Bana göre seçilenlerin koltukları millet tarafından belli bir süre zarfında verilmiştir. Gelen vali de olsa büyükşehir başkanı da olsa fark etmez! Büyükşehir Belediye Başkanı Darende Belediyesi’nde misafir koltuğuna oturmasında ne gibi bir nezaketsizlik olabilir? Büyükşehir Belediye Başkanı Darende Belediye Başkanı’nı ziyarete gitmiştir ve ziyaretçi koltuğuna oturması normaldir. Niye anormal gibi bakıyoruz? O koltukları size millet verdi! Bence arada millet olduğu için nezakete gerek yok! Sizce bu fotoğraf mı anormal benim yazdığım mı?” diye yazdı.

Son Güncelleme: 06 Kasım 2019 22:16

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 3

  • Koltukçu | 07 Kasım 2019 06:51

    Koltuk sevdası. Koltuk belası. Koltuk takıntısı.

  • ali | 07 Kasım 2019 02:18

    Her şey çok güzel olacak, sevgili akif abem yaşar ağayla gorusmus maskide agalik devrinin bittiğini selahattin gurkanin cevresinde yasar aga gibilerin yerinin olmadigini soylemis sira digerlerine gelecek. eline yüzüne bulaştıranlardan hesap sorulacak personele yazık değil mi.

  • Koltuk sevdası | 07 Kasım 2019 01:59

    Bütün koltuklar Selo başkanın zaten. Kemal Sunalin filminde olduğu gibi koltuk başkanı ele geçirmiş :)

BUNLARA DA BAKIN