Başkan Gürkan Personel Hakkında İşlem Başlattı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Personel Hakkında İşlem Başlattı.

Başkan Gürkan Personel Hakkında İşlem Başlattı
Özel Haber
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Personel Hakkında İşlem Başlattı.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yanlış borç açıklamasına neden olan personel hakkında işlem başlattığı iddia edildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ilk meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi, mali durumu, araç durumu, personel sayısı, çalışma koşulları hakkında da Meclis Üyelerine bilgiler vermiş Belediyenin var olan bütçesinin borç ve faizle sarmalandığını ifade ederek belediyenin 1 milyar 778 milyon 257 bin 657 TL’lik borcunun olduğunu açıklamıştı.

Bu açıklamaların ardından Er TV’de canlı yayınında soruları cevaplayan AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya Büyükşehir Belediyesinin borcunun 801 milyon TL olduğunu açıklamış Başkan Gürkanın borç hakkında yanlış bilgilendirildiğini ifade etmişti.

Ahmet Çakır’ın açıklamasından sonra Başkan Gürkan’ın ilk meclis toplantısında yanlış borç açıklaması yapmasına neden olan personel hakkında Başkan Gürkan işlem başlatılmasını istediği iddia edildi.

Başkan Gürkan ileriki günlerde borç açıklaması borç hakkında kimin yanlış bilgilendirğini detaylı bir şekilde açıklama yapması bekleniyor.

Son Güncelleme: 23 Nisan 2019 16:12

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN