Başkan Gürkan Külliyedeki buluşmayı değerlendirdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Başkanlığında yapılan Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

PAYLAŞ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Başkanlığında yapılan Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan toplantının bir Türkiye Buluşması olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Büyükşehir Belediye Başkanları olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığındaki toplantıda Belediyelerin karşılaştıkları sorunları, Masada bulunan Bakanlarımıza birebir iletme imkânı bulduk ve bu da Türkiye’de bir ilk oldu. Bundan dolayı da Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Netice itibariyle herkes görüş ve düşüncelerini açık şeffaf bir ortamda dile getirdiler. Tabi bu değerlendirmeler gerek Sayın Cumhurbaşkanımız olsun, gerek Cumhurbaşkanı Yardımcısı olsun gerekli notlar alındı ilgili Bakanlarımız tarafından da cevapları anında toplantı düzeni içerisinde verildi" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerine tavsiyeler de bulunduklarını belirten Gürkan şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız herkesin bulunduğu yerde adil ve adaletli olması, bana oy vermiş vermemiş gibi bir ayırım içine girmemesi vatandaşa adil ve eşit bir hizmet verilmesi şeklindeki görüş ve düşüncelerini ifade ettiler. Akabinde de herkese istediği ölçüde problemlerini ifade etme hakkı sunularak ilgili belediye başkanlarımız sorunlarını ilgili bakanlıklara ileterek çözüm sunulması noktasında da ilgili bakanlıklardan gerekli cevapları alınmıştır.

Konuşmamın başında da ifade ettiğim gibi Türkiye Buluşması dedik. Hakikaten Sayın Cumhurbaşkanımız burda bir daha farkını ortaya koyarak gösterdi. Burdaki komisyonların kurulmasındaki temel amaç şu; 30 büyükşehirde seçilmiş belediye başkanlarının hangi partiye mensup olursa olsun onların da belli bir oranda temsil noktasında düzenlenecek yasal metinlerle ilgili öneri, görüş ve düşüncelerini belirtmesi o yasa yapıcı ve meclise sunulması noktasında da o arkadaşlarımızın yani o komisyondaki görevli arkadaşlarımızın muhalefet partisindekiler de olmak üzere onların da görüş ve önerilerinin değerlendirilmesi hususunda komisyon kurulması için Sayın Cumhurbaşkanımız ilgili yerlere de gerekli talimatları vermiştir.

Türkiye tarihinde böyle güzel bir organizasyonun daha önce yapıldığını hatırlamıyorum. Bu da Türkiye insanının birlik ve beraberlikte olduğu ve hele de son konjonktürde dışarıdaki hadiselerin, iç dinamiklerin farklı yerlere yönlendirilmesi noktasında ve yapısal sorunların oluşturulması noktasındaki bazı mahfil güçlere de burada aynı zamanda bir mesaj verildi. Nüfusumuzun yüzde 75”inden fazlasını temsil eden bütün siyasi partilere mensup belediye başkanlarının birarada toplanması ve toplantıda da Sayın Cumhurbaşkanımıza bütün belediye başkanlarının minnet ve şükranlarını ifade etmeleri, teşekkürlerini sunmaları da ayrı bir anlam taşımaktadır. Biz inanıyoruz ki ülkemizdeki bu birlik ve beraberlik, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden çıkan bu Türkiye Buluşması mesajı da bu birlik ve beraberliğin temelini oluşturur diye ifade etmek istiyorum.”

Malatya Sanal Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 6

 • YILDIRIM ŞATIROĞLU | 13 Eylül 2019 11:24

  Sayin ferhat gürsoy yorumuna tamamen ve cani gonulden katiliyorum.Kuyruk acisi olan calisana camur atar.

 • Bir dost yazan agabey | 13 Eylül 2019 10:39

  Ya nekadar yalan bos konusmussun sen depocu dedigin adam 4 yillik universite mezunu ve yillardir bu isle ugrasiyor niye hainlik hasutluk yapiyosun az insan olun birakin bu milleti cekememezlik simdi sen cokmu durust calisiyorsun ? Aldigin mesaileri nekadar hak ettin ? Belediye acil is icin seni mesai disinda calistrdiysa mesaini vermistir bos konusma

 • Ferhat gursoy | 13 Eylül 2019 09:31

  Sadece bir dost çok iyi sallamissin en çok çalışan birimi karalamak kimsenin haddi değil seni serefinle ve Allahla basbasa bırakıyorum.yazıklar olsun.

 • Yalan konusuyor | 12 Eylül 2019 23:30

  Açıklamalarını izleyin göz göre göre yalan konuşuyor resmen bu selo tam dümenci ne oldu 4 ayda makam koltuğunun arkasındaki resmi değişti ??? Bı sorsunlar bakalım neden

 • Uyarıldin mı acaba | 12 Eylül 2019 10:32

  Neyin degerlendirmesini yapacaksin degismeyeceksin aynı tas aynı hamam devam edeceksin Tayyip Erdoğan İmamoğlu için ne diyorsa hepsini zaten sen yapıyorsun

 • Sadece bir dost | 12 Eylül 2019 09:38

  Reisi anladiniz mi sayin selahattin gurkan. Personele ugrasmayin sacak sakala takilmayin is yapin. Biz alin terimizi istiyoruz sadece bizler hirsiz diiliz sadece emeklerimizin karsiligini isteyen yillarca gece gunduz demeden calisan ve sonunda da tesekkur yerine maaslarimizin kesilmesine karsi sesimizi duyurmaya calisan personelleriz. Siz ve sizinle beraber ekibiniz adaletsiz isler pesinde. Adamlarin amaci is yapmak degil yalakalari yuceltmek. Mesela insan kaynaklarindan bahsedelim adam koltuguna o kadar asik ki bizi ezip size yaranmak icin maaslarimizi Allaha hesap vermeyecekmis gibi dusurudu. Bunu belki siz bilmiyorsunuz size yanlis bilgi veriyorlar ama yinede sizin bunu onaylamaniz dogru diil. . Bu adamlar adaletsiz davraniyorlar. Nasil biliyo musunuz sizin danismanlarinizdan birini sef yaptilar. Hemde kalem sefi kaleminde sefi mi olur. Velevki yaptilar bu sef olan arkadas kacta ise gelip gidiyo biliyor musunuz. Ben soyleyeyim 10_11 gibi gelip 2 gibi gidiyor. Bu adaletmi sayin baskan ben aksama kadar kazma kurekde calisicam ama bu adam calsimadan sef maasi alacak bi de. Diger hatalarini da soyleyeyim yillarin depocusunu sef yaptılar sebebi potansiyelinin olmasi diil yanlis anlasilmasin. Cok iyi yaladigi icin daire baskaninin ahde vefa borcu varmis. Kimse bu yapilanlardan mutlu diil. Asfaltta da bi formen var ki her donemde herkesi yalamakda ustalasmis. Gecen donemdeki amirleri yalaya yalaya bitiremedi. Bu gelen sahislar adamin isine bakmiyo tek baktiklari biz hirsizlikla yargilanirken neden beni aramadiniz neden dondugum zaman beni ayakta karsilamadiniz. Sebep bu boylesi adamlarin devlete zararlari var karlari asla olmaz. Ben gidisine sevinmedim gelisine de sevinmem. Beni alakadar etmez sizin naptiginiz ben emegimin karsiligini istiyorum. Oglumun yuzunu gormedim kac gece esimle kavgalar ettim sebep ne belediyenin acil isleri. Ben bunlari yaptiktan sonra da emeklerimi gasp ettiniz Allaha havale ediyorum sizi...

BUNLARA DA BAKIN