Arapgir Belediyesi borç batağında

Kayısı Haber’in Genel Yayın Yönetmeni Mahir Temur’un Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ile yaptığı röportajda Arapgir Belediyesinin 6 milyon borcu olduğu ortaya çıktı.

Arapgir Belediyesi borç batağında
Malatya
Kayısı Haber’in Genel Yayın Yönetmeni Mahir Temur’un Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ile yaptığı röportajda Arapgir Belediyesinin 6 milyon borcu olduğu ortaya çıktı.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Temur’un ‘’Arapgir Belediyesi’nin ne kadar borcu var?’’ sorusuna Başkan Cömertoğlu’nun ‘’Şu an 6 milyon küsur borcumuz var. Türkiye genelinde bu rakam çok azdır. Bütçenin yüzde 30’u kadar borcumuz var.’’ diye açıklama yapması gündeme bomba gibi düştü.

10 bin nüfuslu Arapgir İlçesinin bu kadar borcu olması tartışmalara yol açtı.
 10 bin nüfuslu Arapgir İlçesinin borcu 6 milyon, yaklaşık 33 kat nüfus bakımından büyük Yeşilyurt Belediyesinin borcu 80 milyon, yaklaşık 32 kat nüfus bakımında büyük Battalgazi Belediyesinin borcu 112.5 milyon olduğu görüldü.
Başkan Cömertoğlu’nun 11 yıla aşkın Arapgir Belediye Başkanlığı yaptığı bu borcun kendi döneme ait olduğu personel maaşı bile zor ödediğini söyleyen Başkan Cömertoğlu’nun belediyeyi aşırı borçlandırdığı görüldü.
Başkan Cömertoğlu bu kadar borcun neden olduğu hakkında bir açıklama yapacak mı merak konusu oldu.

İhlas Haber Ajansı Son Güncelleme: 18 Şubat 2020 15:47

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 6

 • Zafer | 19 Şubat 2020 08:01

  Sizin kadar milletin birbirine dusmesi icin elinden geleni yapa, laf canbazligiyla ak parti vekillere ve meclis ..... Tebrik ediyorum

 • furkan | 18 Şubat 2020 19:02

  zaten belediyenin borcu yok dediler battalgazide 135 tiriliyon borcu çıktı battalgazinin batalazide bir hizmet mi oldu ki borcu 135 tiriliyon olsun borç edildiği zaman birşey kazandırılır bir hizmet yapılır büyükşehiri gerçek borcu 550 tiriliyon ama alacak 200 tiriliyon içerdeki esenlikdeki depoda olan malların hesabı maskideki olan içerdeki borular vanalar her cesit su tehsisat malzemleri oda parayla alındı bedava kimse vermedi nikah sarayı yaşam ve spor merkezi yeni maski binası 1300 km asfalt yol 12 tane ilçenin alt yapısı elektrikli trampüs kaç tane iş makinası çöpten elektirik üretme malatya çevre düzenlemeler disarda kimsesiz olana misafirhane binasi tapildi kimse disarda bu sogukda kalmadi bunlar hep ahmet cakirin hizmetleri hangi birini sayalım bu hizmeti yapan adam hirsiz digeri birsey yapmamis borc icinde o dürüst

 • malatyali | 18 Şubat 2020 19:01

  6 milyon fazla borç değil. fazla olsa da önemli değil gürkan başkana teşekkürle söze başlar. nasıl bir yalakalıksa

 • Ömer | 18 Şubat 2020 18:10

  Sağolun yine Güldürdünüz. Selahattin başkana destek çıktığı için haluk başkan aleyhinde de haberlere başladınız. Bu mu sizin insanları bilgilendirme ve tarafsız habercilik anlayışınız.

 • Meltem | 18 Şubat 2020 16:50

  Eskimalatya atıksu arıtma tesisinde günlerdir arıtma yapılmıyor.arıtılmadan direk baraja veriliyor Ama faturalara atıksu bedeli alınıyor. Yazıklar olsun

 • Turan | 18 Şubat 2020 16:42

  Borcun sebebi kesin Osman Güder ve Ahmet Çakır'dır. Ustasından böyle gördü böyle diyecek. Ben bunu akıllı sanırdım gitti Selahattin'e çırak oldu. Onca birikime yazık oldu.

BUNLARA DA BAKIN