Ziraat Türkiye Kupası statüleri yayınlandı

Yeni Malatyaspor ve Yeşilyurt Belediyespor Türkiye Kupasında kaçıncı tur da başlayacakları belli oldu

Ziraat Türkiye Kupası statüleri yayınlandı
Spor
Yeni Malatyaspor ve Yeşilyurt Belediyespor Türkiye Kupasında kaçıncı tur da başlayacakları belli oldu

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 11.07.2019 tarih ve 3 sayılı toplantısında 2019-2020 Sezonu; Spor Toto Süper Lig Cemil Usta Sezonu, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig Statüsü'nü kabul etti. Kabul edilen Statüler 16 Temmuz 2019 tarihinde TFF'nin resmi internet sitesi TFF.ORG'da yayınlanarak yürürlüğe girdi.
Yapılan açıklamaya göre Yeşilyurt Belediyespor Birinci Eleme turunda Türkiye Kupasında başlayacak Yeni Malatyaspor 2018 – 2019 Sezonu sonunda Spor Toto Süper Lig’de oluşan puan sıralamasında 5. sırada bitirdiği için Beşinci Eleme Turunda son 32 (otuz iki) takım arasında çift maç eleme usulüne ve seri başı sistemine göre oynayacak

YEŞİLYURT BELEDİYESPOR 

ç) 2018 – 2019 Sezonu sonunda Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3. Lige yükselen 9 (dokuz) takım,
a- Birinci Eleme Turu
(1) Birinci Eleme Turu müsabakaları, bu statünün 1. maddesinin 2. fıkrasının “a”, “b”, “c” ve “ç” bendinde belirtilen 44 (kırk dört) takım arasında tek maç eleme usulüne göre oynanır.
(2) Takımlar TFF tarafından mesafeler dikkate alınarak torbalara ayrılır. Eşleşmeler bu torbalar dikkate alınarak TFF tarafından çekilecek kura ile belirlenir. Müsabakalar küçük numarayı çeken takımın sahasında oynanır.
(3) Müsabakalarını kazanan 22 (yirmi iki) takım tur atlar.

YENİ MALATYASPOR 

g) 2018 – 2019 Sezonu sonunda Spor Toto Süper Lig’de oluşan puan sıralamasında 1. ile 5. sıralar (bunlar dahil) arasında yer alan 5 (beş) takım,
Beşinci Eleme Turu
(1) Beşinci Eleme Turu müsabakaları, Dördüncü Eleme Turu müsabakaları sonucunda tur atlayan 27 (yirmi yedi) takım ve bu statünün 1. maddesinin 2. fıkrasının “g” bendinde belirtilen 5 (beş) takım olmak üzere toplam 32 (otuz iki) takım arasında çift maç eleme usulüne ve seri başı sistemine göre oynanır.
(2) Bu statünün 3. Maddesi çerçevesinde belirlenecek olan 16 (on altı) takım seri başı olur ve diğer 16 (on altı) takım ile eşleşir.
(3) Eşleşmeler kura çekimi ile belirlenir. İlk müsabakalar küçük numarayı çeken takımların sahasında oynanır.
(4) Müsabakalar sonucunda 16 (on altı) takım tur atlar.

Son Güncelleme: 16 Temmuz 2019 14:32

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN