TÜRKİYE MİNDERE Mİ ÇEKİLMEK İSTENİYOR?


Suruç'taki katliam ülkemize tek kelimeyle bomba etkisi yarattı. Katliama kurban gidenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyelim öncelikle.

İşaretler Ortadoğu'yu dizayn etmeye çalışanların şefkatli! kollarında neşet eden Daeş gibi örgütler olduğu yönünde. Bugün mü yarın mı derken Daeş belasının canlı bombası ülkemizin ortasına düşmüş oldu.

Ortadoğu’da at koşturan bu uzaktan kumandanlı örgüt, sahibi veya sahipleri düğmeye bastığında saldırmayacağı ülke neredeyse kalmadı.

Türkiye uzun süredir Irak-Suriye bataklığına çekilmek isteniyordu. Bir süredir başka yollarla Türkiye, tarafları belli olmayan Ortadoğu Kan Müsabakalarında mindere çağrılıyordu. Bunda başarılı olmayanlar böyle kirli tezgahları kurmaktan geri durmuyorlar.

Çünkü tek bir emel söz konusu o vampir güçler için. Onlara göre Türkiye de bu savaşta yer almalı, bu yolla düşen maskeler tekrar takılarak acilen yeni maceralara yol almalı.

Tehlikeli olan bu değil bence. Dışarıdaki tehlikenin boyutu ne olursa olsun içeride birlik olunduğu taktirde her halükarda üstesinden gelinir.

Tehlikeli olan bu gibi durumlarda birbirlerine sallanan işaret parmağının uzunluğudur.

Daha ne olduğu belli olmadan olayın müsebbibi olarak kendi devletini görmek kötü niyetin gayri ihtiyari dışa vurumudur. Bir olay vuku bulduğunda, çok merak ediyorsanız olayın kime ve neye yaradığını düşünürsünüz sonra söyleyeceğinizi söylersiniz. Peşin hükümlülük art niyetin ifadesidir.

İşin kolayına kaçıp Türkiye'yi bir terör örgütüyle yan yana zikredenlerin yeni söylem geliştirmelerini bekliyorum. O canlı bomba sınırı nasıl aştı? diye bir soru sormayın lütfen. Zaten sıkıntıları bol sınır hatları oralar. İstihbarat zaafı olabilir fakat şu da unutulmamalı 40 yıldır Pkk pasaportla geçmiyordu o sınırları.

Fotoğrafın büyüğüne bakmak lazım. Küçük! sözlerle büyük laflar etmeyelim. Mesele mindere kimin çekileceğidir. Gün herkesin tarafını açık ve net bir şekilde gösterme günüdür.

v_altun44@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
18Mar

BEDİR'DEN ÇANAKKALE'YE

12Mar

AKİF VE İSTİKLAL MARŞI

23Ağs
06Ağs
28Tem

ABD, MALATYA VE BBC