AK Parti’de Sıra Hakan Kahtalı’ya Geldi


AK Parti Malatya’da İl Başkanlarını hem çalıştırdı hem de en üst görevlere getirdi. Bu nedenle de AK Partiden Malatya İl Başkanı olanlara ya Milletvekili ya da Belediye Başkanı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

AK Partiyi Malatya’da ilk kuran ve İl Başkanı olan Ali Osman Başkurt ilk seçimde Malatya’dan Milletvekili seçilerek il başkanlarının yolunu açan isim oldu.

Ardından İhsan Koca il başkanı oldu. O da milletvekili seçildi.

Sonra Ahmet Çakır il Başkanı seçildi, Malatya Belediye Başkan adayı oldu ve seçimi kazandı iki dönemdir görev yapıyor.

Ardından il Başkanı seçilen Mustafa Şahin Malatya Milletvekili seçildi.

Son olarak da Bülent Tüfenkci Milletvekili seçilerek kabineye giren Bakanımız oldu.

AK Parti İl Başkanları 16 yıldır her seçimde Milletvekili seçilmeyi başardılar. Bu geleneğin 2019’da yapılacak seçimlerde de aynen devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

24 Şubat’ta yapılacak AK Parti İl kongresinde tek aday olacak Hakan Kahtalı yeniden il başkanı seçilecek, ancak 2019’da verilecek görevi bekleyecek. Bu konuda Milletvekili olması garanti de, Belediye Başkan adayı da gösterilebilir beklentisi de parti içinde konuşuluyor. İşte bundandır ki sıra Hakan Kahtalı’ya geldi dedim. Son derece mütevazi, hoşgörülü, kibiri olmayan, hava basmayı pek sevmeyen “ben neysem oyum” diyen, sürekli gülümsemesi ve kahkahası eksik olmayan Hakan Kahtalı Vuslat Tv’de yayınlanan “Medya Analiz”de konuğumuz oldu.

AK Parti Malatya’da kurulduğu günden bu yana AK Partinin tüm yönetimlerinde bulunmuş. Yönetim Kurulu üyeliğinden başlayarak İl Başkanlığına uzanan 16 yıllık AK partili oluşunu anlattı. Son seçimlerde 325 bin oy alan partisinin üye sayısının 107 bin olduğunu açıklayarak oylarını aldıkları 3 vatandaştan birini AK Partiye üye yapmayı başardıklarını açıkladı. 50 kişiden oluşan AK Parti il Yönetim Kurulu sistematik olarak tam kadro toplanıyor. Herkesin görevi belli, hasta ve taziye ziyaretleri, düğünler, özel toplantılara mutlaka katılıyorlar. Gelen davetlere katılımı sağlıyorlar. Nöbetçi partili uygulamasıyla Partiye gelen her vatandaşı dinleyecek yönetici görevlendirmişler. Tüm bunlar aynı zamanda Genel Merkez tarafından da takip ediliyor. Yani AK partide herkes görevini yapmak zorunda. Öyle yan gelip yatma, işi savsaklama, toplantılara gelmeme gibi durumlara pek rastlanmıyor.

Parti Kurulları belirtilen günlerde toplanıyor. Her ay İl Danışma Kurulları, Belediye Başkanları toplantıları, mahalle ve ilçe toplantıları yapılıyor. Hakan Kahtalı seçimlerde uyguladıkları bir sırrı da verdi: “Malatya’da bulunan bin 800 sandıkta her sandık için 9’ar kişi görevlendiriyoruz. Sandıkların bulunduğu yere Kadın Kolları, Gençlik kolları ve Partililerden oluşan 3’er kişi olmak üzere toplam 9 kişi görevlendiriyoruz. Seçimlerde 18 bin kişiyi görevlendiriyoruz. Tüm sandıklarda görevlilerimiz çalışıyor. Bunun yanında seçmenlerde oylarını kullandıktan sonra sandık başında açılana kadar bekliyor. Çünkü seçim sandıkta kazanılır. Yapılacak tüm seçimlere teşkilat olarak hazırız. Yine başarılı bir sonuç alacağımıza eminim.” AK Parti her sandıkta 9’ar kişi görevlendirirken muhalefet partilerinin topu topu bin 800 sandığın yarısında bile sandık görevlisi bulundurma becerisini gösteremedikleri bilinir bir gerçek iken 18 bin kişiyle sandıkları kontrol eden bir partinin başarılı olmaması için hiçbir neden yok.

Kahtalı yeni Yönetim konusunda da bilgiler verdi: “Yeni İl Yönetim kurulumuzda değişiklikler olacak. Nüfus ve bölge yapısına göre, meslek gruplarına göre temsilciler İl Yönetiminde yer alacak. Gençlik ve Kadınlar için belli sayıda yer verilecek. Her ilçeden yönetici olmasına özen göstereceğiz. Tüm kesimleri kucaklayan bir Yönetim Kurulu listesi hazırlıyoruz.” AK parti değişerek ve yenilikler yaparak Malatya’da örgütlenmesini daha da pekiştiriyor.

Bir de MHP ile ittifak yapacaklarını göz önüne alarak Malatya’da 6-0 yapmak için hedef koyduklarını da söylemekte yarar var. AK parti Malatya’da yoluna devam ediyor. Muhalefet ise yerinde sayıyor.

 

vahapguner@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Ara
06Kas

Ya Millet Bahçesi olmasaydı?

01Kas

Malatya Hava Limanı İçin

06Ekm
04Ekm