ADANALIYIK, ALLAH’IN ADAMIYIK!


Bugün otobüs seferlerim sırasında (evden okula 4 vasıta değiştirdim) değişik bir şeye şahit oldum. Saçları kirden birbirine karışmış minik kız ve  tombik yanaklı abisi otobüse biletsiz binmek istedi. Ve gariptir ki şoför bu miniklere izin verdi. "Tabiî ki" dedi şoför (hatta gülümsedi ) 
Sonradan kıyafetlerine bakanlar olarak anladık ki minikler mendil satıyor... "Okula neden gitmediniz?" dedi kibar şoför. Yüzünün yarısı yanaktan oluşan ağabey "sabah gittik. Şimdi de ucuza mendil alıp, satıcaz" dedi. Sonra otobüs de bir kaos'dur başladı gitti. "Hep Tayyip yaptı diyenler, yok efendim ne alakası var diyenler, babanız çalışsın siz okuyun diyenler, ağlayıp şeker veren yaşlı teyzeler... Sonra " Nerelisiniz? " dedi birileri. Fazla sessiz kaldığını düşünmüş olacak ki minik kız "Adanalıyıkk, Allah'ın adamıyıkk!" Diye bağırdı. Herkes her şeyi unuttu ve gülmeye başladı. Minik kız karmaşayı tek cümlesiyle savurmuştu. Allah'ın adamıyız. Bizde öyle. Adanalı olmasak da. . . 
 

Ve Allah'ın adamı olarak herkes üzerine düşeni yapmalıydı. Çünkü Kuru gürültü ile kimseyi kurtaramıyordun. Üzerine düşeni yapıp denize atacaktın. Halik bilecekti, balık mühim değil... Otobüs boşaldı, herkes evine dağıldı. Minikler mendilleri ne yaptı, satabildi mi? diye düşünen kaç kişi var bilmiyorum. Onlar için daha başka ne gelir elden? Diyen var mı onu da bilmiyorum. Bildiğim, hepimiz Allah'ın adamıyık.!!
 

Tüm bunlar olurken, Sonbaharla düşen yapraklara yenileri eklendi. "Ayy ne romantik!" diyenler, yaprakları ezdi geçti. Tek derdimiz sonbaharın romantikliği mi? Öyle olmadığını umuyorum sevgili okur. Zira düşen yapraklarla kalem, kitap alınmıyor. Romantiklik de yaprakla olmuyor ya, neyse…

Her daim farkındalık sahibi olup, denize iyilikleri atmada yarışabilmek duasıyla. Vesselam.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

SİZİ ANLAMIYORUM!

12Ara

NİHAYET!

08Ekm

Tüy

23Tem

MESAFE

19Haz