UEFA da Tur Şansımız


Malatya sezonu açalı tam 35 gün oldu. Bu süre içinde takım hazır duruma gelemedi. Transferlerde gecikmeler oldu. Hala en az 3 nokta transfer ihtiyacımız var. Evimizde 2-2 lik beraberlik her ne kadar dezavantaj gözükse de,  deplasmanda alacağımız 3-3 lük ve daha gollü beraberlikler  ve her türlü galibiyetimiz bizi tur atlayan taraf yapar.

Marka değerimizin yükselmesi için tur ve turları atlayıp, klasmana kalmamız gereklidir. UEFA da şampiyonlar ligi kadar para olmasa da prestij ve değer  yükseltilmesi açısından çok önemlidir. Önemli olmasa Milli takım hocası Malatya'ya gelir mi, üstelik Şenol hoca Berk YILDIZ'I izlemeye gelmiş ama ona da az süre verildi. Fakat oynadığı süre içerisinde gayet başarılı idi. Biz turları geçtikçe medya ve spor programlarının ilgisi daha fazla olacak. Marka değeri yükseldikçe sponsor talepleri da bu doğrultuda artacaktır.

Yapılan transferler yeterli gözükmedi, şahsen ben Jahovicten  pek umut var değilim. Çok acil bir golcü alınmalıdır. Başakşehirden,  Adebayor alınsa isabetli olur. Mustafa PEKDEMEK de olurdu ama onu Kasımpaşa aldı. Eren TOZLU bile Jahovicten daha golcü özelliklere sahiptir, fakat bize yetmez. Sol bek demekten dilimde tüy bitti. İsmail KÖYBAŞI orada duruyor. Getirinsene. Gökhan TÖRE de bir an önce hazır duruma getirilmelidir. Chabeka da fantezilere kaçmamalıdır. Adam neredeyse orta atmayı unutmuş. Sergen hoca kulağını çeksin biraz.

Malatya'da ki oyunun tekrarı olursa eli boş döneriz.  En çok güvendiğim adam Guilherme, gününde olursa güzel paslarla JAHOVİCE  gol fırsatı yaratır. Fakat ALEKSİC  gibi şut atacak adamımız da yok. Sergen Hocanın kariyerini bu maçta daha iyi analiz edebileceğiz. Her şeye rağmen tur atlayan taraf biz olacağız diye düşünüyorum.

Turu geçtiğimiz taktirde Transfer sayımız da artabilir. Trabzon müthiş transferler yapıyor. Denizli 12 adam almış. Gaziantep harıl harıl adam alıyor, biz beleş adam peşindeyiz. Malatya'nın çok güzel bir özdeyişi vardır. Ucuz etin tiriti olmaz.

UEFA da başarılı olmak dileklerimle saygılarımı  arz ederim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya