Trabzon Malatya


Önemli bir avantajımız var. UEFA  Yorgunu bir takımla oynayacağız. Chabeka dışında eksiğimiz yok. Schalke  04' ten aldığımız sol bek hazır ise oynayacak. Başakşehir maçında sağ bek Özer vazifesini yaptı, umarım bu maçta da bizi utandırmaz. Zira karşısında müthiş bir sol kanat var.

 Bizim takım bu maça hazır. Trabzon takımı henüz tam oturmuş değil. Gaziantep tam 17 sporcu aldı tam bir toplama takım. Sonuç ortada. Malatya omurgadan sadece Aleksici kaybetti. Yani kadromuz bozulmadı. Aleksic'i satmak da yanlış değildi. 230 bin dolara aldığımız adamı tam 3.800 bin AVRO ya sattık. Zaten o gelir olmasaydı bu 9 adamı da alamazdık. Başkan doğru işler yapıyor, kutlamak lazım.

 Tüm yorumcu ve yazarlar her ne kadar Trabzon'u şampiyon adayı gösterseler de, iş o kadar kolay değil. Toplama takım oturana kadar devre biter, Fener de öyle, kimse Gaziantep maçını ölçü almasın. Bizim 3-0  biten Başakşehir maçı da ölçü değildir. Gerçek şablonumuz Alanya maçında ortaya çıkar. Ama şu gerçek var. Fofana'nın  94. dakikada 75 metre top sürmesi iki adamı geçip gol atması şahaneydi. Bu transfer şahane, zaten Guilherme muhteşem. Bifouma'nın geçemeyeceği adam yok. Jahoviç de kafadan affetmiyor. 4 maçta 4 gol. Orta saha da düzelecek. Defansta Mina ve Hadebe çok iyi. Sol bek de alındı. İnşallah sorun bitiyor. Ama muhakkak bir golcü daha lazım.

 Ben sadece Trabzon seyircisinden çekiniyorum. Bizden üstün bir takım değil. İnanın bizi yenemez. Yeter ki hakem  Koray GENÇERLER adil olsun. Jahoviç' e kanatlardan iyi orta gelirse affetmez. Adam golcü. İstediği topu alırsa tabelayı anında değiştirir. 

  Kanat adamlarımız değişmeden,  Chalaali nin yerine  10 numara  Gökhan TÖRE oynasa, daha faydalı olur diyorum ama 24 saat takımla birlikte olan Sergen Hoca'ya  akıl verecek değilim. Sadece kendi düşüncemi yansıttım.

  Tek düşünce Trabzon'dan galip dönmek. Ünal Hoca bizden korkar. Daha 5-0 sonucu unutmuş değil. Oradaki maçta ilk golü yine biz atmıştık, Ziraat Kupası Galatasaray maçı nedeniyle rotasyonlu yedek kadroyla çıkmasaydık, galipte gelebilirdik.  Ama İnşallah bu sefer olacak. Ben beraberliğe razı değilim. 3 puanla döneceğimize inancım tamdır. Sergen Hoca' ya güveniyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya