Sivas - Malatya


Bu maçı da kaybedersek, kimsede moral kalmaz.  Bir çıkış arıyoruz. İşte bu da Sivas maçı olmalıdır. Sakatlarımız düzelmedi, Mina ve Bufouma çok önemli ama bu maçta da yoklar. Kamara belki sonradan oyuna girebilir. Benim aklımın almadığı takımımızın en faydalı futbolcusu Guilherme, sakatlıktan sonra bir türlü eski formunu yakalayamadı. Şansızlıklar yakamızı bırakmıyor. Hakemler bize nefes dahi aldırmıyor. Uydurma penaltı, hep sarı kartlar da bize ama hakemin yüzüne hakaret eden Emre’ye sarı gösterse gördüğü ikinci sarıdan atılacak fakat eyyamcılık diz boyu.

  Umarım Sivas maçında da hakem hataları ile karşılaşmayız. Sakatlarımız çok ama sanki kadro da hatalı yapılıyor. Şampiyonluğumuzda büyük katkısı olan Perera nedense hep kulübede. Erol Hoca bir kere takmasın, her nedense geçen sezon, Aytaç ve Denninge bir türlü ısınamadı ve gitmelerine sebep oldu. Bu sezon da Perera ya takmış. Biz şimdiye kadar Hocalığına kesinlikle bir şey demedik, hep övdük. Fakat beşeri ilişkiler de hislerini ortaya koyması hoş değil.

  Taraftarlar üzülmesin, takımımız bu sezon da başarılıdır. Ve bu başarı herkesindir. Galatasaray ile yarı final oynayacağız, Geçersek Allahın izniyle kupa bizim. Temennim, başka sakatlar vermeden, tam kadro kupa maçlarına çıkabilelim. Erzurum’u geçemeyen Galatasaray, bizi hiç geçemez. Sivas maçı geleceğimizin göstergesi olacak. Malatya bu maçı alırsa Ligde beşinci kupada da şampiyon olur İnşallah.

   Küme düşme barajı yükseldiği için Sivas’ta bu maçı alıp rahata çıkmak isteyecektir. Ama bu maç bizim için olmak veya olmamak maçıdır, yani çok önemlidir. Allah korusun bir mağlubiyet, Ne takımda ne başkan da ne hoca da ne de taraftarda moral bırakmaz ve kötüye gideriz. Bu bilinçle en başarılı kadroyla sahaya çıkmamız gerek.

   Hedefimiz İlk 5 ve Türkiye Ziraat kupası, ben şahsen hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. 11 kişi oynanan futbol oyununda bir kişi dahi çok önemlidir. Öyle bir aksilik ya hep as sporcularımız sakata geldi. Bunun gerçek sebeplerini de kimse açıklamadı, daha önce Bifouma oynadı, Kamara da Konya’da sonradan girdi. Fena değildi ama neden ve nasıl sakatlandılar bir beyanat yok. Yok Yunan Kondisyoner fazla yükleme yapmış, yok idman sahasının zemini bozukmuş gibi kulaktan dolma, asparagas haberler. Bu böyle olmaz. Çıkar kulüp doktoru tek tek açıklar. Malatya halkına bilgi verir.

   Malatya da ki Sivas maçı müthiş idi, umuyorum bir müthiş maç daha olacak ve Malatya zaferle dönecek. Malatyasporun da çıkışı yeniden başlayacak. Dileğim, dileğiniz olsun ve Malatya hep başarılı olsun. Beni takip eden okurlarıma da sevgi ve selam olsun.

SAYGILARIMLA.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya