Rize - Malatya


    Kötü gidişe dur demenin zamanıdır artık.  Rize küme düşmemek adına her şeyi yapıyor. Kaç maçtır puan kaybetmiyor. Transferde başarılı oldular, takımlarını güçlendirdiler. Okan BURUK takımına güzel futbol oynatıyor. Önce gol yememeyi hedefliyorlar, sonrada buldukları kontrataklar ile istedikleri sonuçları da elde ediyorlar. Bize karşı da aynı sistemle oynayacaklar. Bilhassa kanatlardan iyi ataklar yapıyorlar, beklerimizin çok dikkatli olması lazım.

    Beşiktaş maçına sakatlardan dolayı Bifouma ve Kamara dan yoksun çıkmıştık zaten ADEM de gereksizliğini yaparak mağlubiyeti hazırladı. Erol Hoca ve sportif direktör Ali Ravcı nın sporcularımızı kart konusunda daha da bilinçlendirmesi gerekiyor.

     Rize bize karşı sahaya galibiyet için çıkacak.  Bizim sakat futbolcularımız düzelirse, benim hiçbir endişem olamaz. Öyle inanıyorum ki Rize maçı bizim için yeni galibiyetler serisinin başlangıcı olacak. Rize den sonra Ziraat kupasında yarı finale çıkacağımıza inancım tamdır. Göztepe yi elersek, yaşlılar ordusu Başakşehir elimizden kurtulamaz. Lideri devirdikten sonra Sivas maçı, inanın çok kolay geçer. Ben şahsen Kamara ya çok güveniyorum. Ve öyle inanıyorum ki bundan sonraki maçlarımız da gerçek kimliğini sergileyecek ve MALATYA hem kupa ve de ligde çok başarılı olacak.

    Farnolle ve ya Ertaç fark etmez ikisi de çok başarılı kaleci. Geri dörtlü İssam, Mina, Mustafa Akbaş ve Bülent. Orta saha, Robin Yalçın, Donalt ve Guilherme. İleri üçlü, Aleksic, Bifouma ve Kamara. Bu kadro benim öngörüm. Ben bu kadronun galibiyetle döneceğine inanıyorum. Elbetteki 24 saat takımla birlikte olan hocadan daha iyi bilecek değilim. Benim şahsi düşüncem, şimdiye kadar bize katkıları olan her iki Murat ve Beşiktaş maçında attığı golden sonra kulaklarını, seyircinin sevinç çığlıklarını duymamak için kapatan Ömer Şişmanoğlu, artık bu takımda zor yer bulur. Ve bir de Adem’ in kulaklarının çekilmesi gerekiyor. Onun yüzünden Malatya’mız medyada gereksiz yere karalanıyor.

    Malatya ve Rize 1967’ den bu yana hep rakipler. Aramızda husumet oluşmadı. Bizim Rize ye karşı üstünlüğümüz daha fazladır öyle inanıyorum ki gene de üstün olan biz olacağız. Cuma akşamı saat 20.30 da start verecek maçımız çok heyecanlı geçecek.  Sivas ve Antalya dan sonra bütün takımlar düşme potasında. Bunun içindir ki Rize bu maçta önce 1 puanı garanti etmek isteyecek. Yenemezsen yenilme tezini düşünecek. Çünkü küme düşme korkusu yaşayan her takım için 1 puan altın değerindedir.  Bizim de ilk dörtten kopmamak adına kesinlikle yenilmememiz gerekiyor. Azubuike li Rize bizi yenemez. Ancak İnşallah biz galibiyetle döneriz.

     Beni takip eden Tüm Malatya sevdalılarına en derin saygılarımı arz ederim

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya