MALATYASPOR'DA BAŞARININ SIRRI


Dört buçuk yıl önce yönetim başkanlığına gelen,  Adil Gevrek başarıya doymadı. Takımı aldığı 2. Ligden 1. Lige, daha sonrada şampiyon olup Süper Lige taşıdı. Başkan Adil Gevrek, futboldan gelen bir isim değildi. Ancak yanında o değerli şahsiyeti yönlendiren, Süper Ligin 5 takımında futbol oynamış, A Diplomalı,  değişik takımlarda hocalık yapmış ve Sportif Direktörlük diploması sahibi Ali Ravcı vardı. Başkanın en iyi hamlesi de Ali Ravcı ile çalışmaktı. Başarının gerçek sırrı da işte burada saklı.  Doğru ve ucuz transferler ve başarılı kadrolar Ali Ravcı ile kuruldu.
    Takım şampiyon olup Süper Lige çıkınca, teknik direktörlüğe Ertuğrul Sağlam getirildi, fakat sudan bahanelerle ayrılıp gitti. Gitmesi de iyi oldu. Zira daha sonra Başkanımız nerden ve nasıl bulduysa, gidip Abdullah Avcı’nın yardımcısı Erol Bulut’u takımın başına tam yetki ile getirdi, Erol Bulut Almanya diplomalı, Fenerbahçe, Trabzon ve Avrupa takımlarında futbol oynamış bir kariyere sahiptir. İlk sezon lig onunculuğu ve bu sezon da lig üçüncülüğüne kadar takımımızı taşımış ve elindeki kadroya göre Türkiye’nin en başarılı teknik direktörüdür. Sürekli bizde çalışmasına yanayım ama maalesef onun gözü Almanya da çalışmaktadır. Bizi şampiyon yaparsa o dileği de gerçekleşir.
    İşte bu başarının sırrı sacın üç ayağıdır. 1- Başkan Adil Gevrek, 2- Sportif direktör Ali Ravcı, 3- Takımın teknik patronu Erol Bulut. Bu üçlüyü bozmamak gerekir. Başkan ve Ali Ravcı Malatyalıdır. Zaten kalırlar, ama Erol Bulut iyi bir teklif alırsa durmaz. Zaten bunu geçen sezon da belli etti. Sezon başında iyi teklif alsaydı gidecekti, lakin kulüp bulamadı, gene Malatyaspor sahip çıkıp onu Türkiye’nin 18 adamından biri yapmıştır. Devre arası bir istifa dalgası yayıldı o da gerçekti, maddi gelirini ikiye katlayınca istifayı yalanladı. Bir hatası da geçen sezon Başakşehir maçımızdan önce beyanat verip eski takımını şampiyon ilan etmesiydi. Ben bunları hep yazdım, hocalığını da taktir ediyorum ama hatalarını da yazıyorum ki tekerrür etmesin. Mesela sürekli arkadaşının oğlu Mustafa Eskihallaça şans verir de Malatyalı Durdu ya aynı imtiyazı tanımaz. Bunlar,  başarısının yanında küçük hatalar olsa da birinci sınıf bir teknik direktör bunları yapmamalıdır. Ama kim ne derse desin, bu Ligin en iyisidir. Elindeki kadroya rağmen,  Türkiye’nin en iyi teknik direktörüdür.
    Ertaç, Murat Akça, Buğra, Eren, Murat Yıldırım ve Sadık gibi bize yıllardır hizmet veren bu sporcuları bulup getiren de Ali Ravcı’dır. Ve bu futbolcular çok cüzi paralara alınmıştır. Fenere sattığımız,  Sadık’ın bize maliyeti sadece 15 Bin Liradır. Bugün borçsuz bir kulüp isek gerçek sebebi de budur. DIA hariç hepsini ucuza mal etmişiz. Ucuza almışız, pahalıya satmışız. Yaptığımız son 6 transfere de bonservis parası ödemedik. Yani oynadıkça maç başına para alacaklar. Bunların mimarı da Ali Ravcı dır.
   Önemle üstünde durduğum alt yapı konusunda da iyi çalışma ve gelişmeler vardır. Altyapımızda sporcu sayısı 200 olmuştur. Yeni bir saha daha yapılacaktır. 17-19 Yaş gurubu devre arasında Antalya da kampa alınmış moral ve motivasyon kazandırılmıştır. A takıma alttan sporcular gelmektedir. Ve altyapının başında ki Murat Uçkun da çok başarılıdır.
    İşte benim bu tespitlerime göre başarının sırrının altında Ali Ravcı’nın adı yatıyor. Allah işini rast getirsin, daim eylesin. Başkan Adil Gevrek bu takımın hep başında olsun. Erol Bulut ‘da bu sezon olmazsa gelecek sezon takımı şampiyon yapsın, yapmadan da gitmesin. 
 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya