Malatya - Erzurum


Akhisar küme düştü. Hesaplamalarıma göre son iki takım Bursa ve Erzurum olacak. Pazar günü Erzurum ile duygusal bir maç yapacağız. Gerçi iftar saatinde maç olur mu, diyeceksiniz. Ben de şaşırdım. Yöneticilerin derhal itiraz edip bu maçı saat 16.00’ya veya 20.30’a almaları elzemdir. Malatya’da iftar 19.30 da oluyor. Seyirci iftarını maç saatinde nasıl açacak. Bu sorun derhal çözüme kavuşmalıdır. Yayıncı firma, bu sezon her nedense bütün olmaz saatleri bize uyguladı. Biz de bu uygulamaları protesto ediyoruz.

 Erzurum bu sezon kötü maçlar oynamadı, takımları da çok kötü değildi ama neticeye gidemediler. Bize 3-1 yenildikleri maçta defansta çok hata yaptılar. Buradaki maç onlar için zorlu bir dönemeç. Yenilirlerse umutları tamamen tükenir.  Bence Bursa’da düştü. Ya Göztepe ya da Erzurum düşecek. Bizimle oynadıktan sonra, Fenerbahçe ile içeride oynayıp, son maçlarında Kayseri deplasmanında puan arayacaklar. Erzurum’un kümede kalması için en az 7 puan alması gerekiyor. Yani şu an 32 olan puanı 39 olursa kurtulur. Başka çareleri yok.

  Erol hoca istifa edip Malatya’yı bıraktıktan sonra, futbolcularda bir canlanma oldu. Sporcuların Erol hocayı sevmedikleri önceden de belliydi. Yoksa bu başarının hepsi Ali RAVCI’ ya ait değil. Bizim takım kalan son 3 maçını da bu moralle alacak kanısındayım. Biz Malatya olarak kendi işimize bakacağız. Kim düşerse düşsün ama benim Göztepe’ye bir sevgim var, düşmelerini istemiyorum. Koskoca İzmir’in de Ligde bir takımı olsun, hatta Adana, Eskişehir ve ya Samsun da Süper ligde olmalıdır. Başakşehir, Kasımpaşa ve Rize’nin bu ligde ne işi var.

  Biz Ligde rahatladık ve 5. Olarak bitireceğiz. Onun için önemli olan çalışmalara vaktimiz de oldu. Önce Alt yapıyı tesis ve teknik olarak güçlendirmeliyiz.  Malatyaspor adının önündeki  Evkur ve Yeni kelimelerini kaldırmalıyız. Özellikle bu konuyu başkanla görüşüp dile getirdim o da uğraşıyor. 3. Lige gelecek Yeşilyurt Belediyespor’u pilot takım yapmak, kesinlikle şarttır. Altyapıda yetişen gençleri orda pişirmek gerekir. Ve önemli olan,  sol bek, ön libero, orta saha ve forveti  nokta transferlerle tamamlamak. Çünkü Galatasaray Ziraat Kupasını alırsa UEFA ya gideceğiz. Allah bu yönetimden razı olsun. Eski başarılarına, Ziraat Kupası yarı finalini ve Lig beşinciliğini de eklediler. Daha diyecek başka bir söz kaldı mı?  Hepinizi saygı ile selamlıyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya