Malatya - Bursa


     Süper Ligin son haftası, küme düşmüş gibi bir Bursa ve bu sezon Ligi beşinci bitirmiş bir MALATYA. Sivas’ı yenerek 40 puana yükselen Ankaragücü, İzmir’e rahat gidecek, yenilmesinde bir behis olamaz. Bence Göztepe maçına asılmayacak ve yenilecek, Göztepe 38 puanla Ligde kalacak, Akhisar düşmüştü, Erzurum ve Bursa’da maalesef küme düşecek. Bursa bizi yense bile kurtulma şansı yok. Erzurum’da öyle. Kendi sahasında rakibi Göztepe’yi 30 bin seyircisi önünde yenemeyen Bursa’nın Ligde kalma hakkı da kalmadı. Bizim maça prestij için çıkacaklar ama moral ve motivasyonu sıfıra düşmüş bir Bursa bizimle baş edemez.

   Şayet UEFA,  Trabzon’a ceza uygulamasına gider se bizim bir eleme maçı eksik oynama şansımız da var. Ben Trabzon’a ceza verilmesini istemem ama UEFA ya karşı bazı edimlerini yerine getirememişlerse o problem husule gelebilir. Öylesi bir durumda Lig altıncısı da UEFA ya katılma şansına haiz olur. Bunun için Fenerbahçe kendi sahasında oynayacağı son Antalya maçına galibiyet için çıkıp Ligi altıncı olarak bitirmek isteyecektir. Yani bütün ibreler bizden yana.

    Antalya maç önü yazımda da belirtmiştim. Bizim için Lig bitti diye. Önümüzde, ertelenmez ise 2 Haziran yoksa 9 Haziranda seçimli kongremiz var. Beş yıldır başarılı olan bu başkanın karşısına kimsenin çıkabileceğini düşünemiyorum, zaten kongre üyeliği esame listesi de buna cevaz vermez. Türkiye’nin en az borçlu kulübü Malatyaspora herkes başkan olmak ister. Ama aday olmak için o kişinin şampiyonluk vaat etmesi hatta Lig şampiyonu yapması gerekir. Çünkü elde edilmedik başarı kalmamıştır. Herkes aklını başına devşirsin, 1966 yılından beri bu işin içindeyim, daha başarılı bir yönetim görmedim.

    Daha önce de söylediğim gibi geriye kalan önemli işler için acilen devreye girilmesi gereklidir. 1- UEFA ya katılacağımız için omurga kadronun bozulmadan, 5 tane nokta transferin yapılması, 2- Altyapının Tesis ve teknik olarak güçlendirilmesi, 3- Yeşilyurt Belediyesporun Pilot takım yapılması, 4-UEFA ya katılacak olan takımımıza daha güçlü sponsorlarla anlaşmaya gidilmesi,  5- Malatya isminin önündeki EVKUR ve YENİ ibarelerinin kaldırılması. 6- Passolig kart alımını cazipleştirecek ve maça gelecek taraftar sayısını artırmak için gerekli pozitif çalışmaların yapılması. Sıralamış olduğum bu 6 madde uygulamaya geçerse Malatya Liglerin en güzide kulübü olacaktır.

SAYGILARIMLA.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya