Malatya - Başakşehir


Bir taraftan gözünü şampiyonluğa dikmiş Başakşehir, diğer yandan ilk beş içinde kalmak isteyen takımımız Malatyaspor. Tüm gözlerin ve kulakların pazar günü üstünde olacağı şehir de ülkenin en şirin memleketlerinden MALATYA.  Ziraat Türkiye Kupasındaki rakibimiz, lig ikincisi Galatasaray, dört gözle Başakşehirin puan kaybetmesini bekliyor. Bizde Ligdeki kötü gidişimize son vermek istiyoruz. Üç ihtimalli bir maç. Önemli futbolcularımız iyileşseydi, iki ihtimal diyecektim. İstanbul’da berabere kaldığımız,  Başakşehir bizden çekinecektir. Defansını sağlam tutup Visca ile kontrataklar hazırlama düşüncesinde olacaklardır, rakibimizin en tehlikeli oyuncusu Viscaya özel önlem almamız gerekiyor.

   Abdullah hoca ve kaptanları Emre’ye karşı Malatya seyircisinin özel bir anti patisi var. İkisi de Malatya halkından özür dilemedi. Kaptanımız Adem, bu maça tüm gücünü ortaya koymak adına ve gol atmak veya gol pası vermek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Benim endişem, taraftar Emre edepsizi yüzünden takıma ceza aldırma korkusudur. Sakın toplu küfür olmasın aldığımız cezalar yeter.

   İki önemli stoperimiz sakat, Mustafa Akbaş sarı kartlı. Bifouma ve Aboubakar hala düzelmedi. Eren den başka forvet yok. Umudumuz Aleksic, Guilherme ve Perera. Erkan Kaş yetişir mi, belli değil. Anlaşılacağı üzerimizde sanki uğursuz bir göz var. Fakat Erol Hoca gene gereken kadroyu yapar ve sahaya öyle bir 11 sürer ki, göreceksiniz. Akıllı defans ve duran toplarda gerekli varyasyonlarla  maçı çevirmesini bilir ve becerir. Allah ona öyle bir yetenek vermiş, ona güveniyorum.

   Bu maçta en az beraberlikle ayrılırsak, Allah’ın izniyle önümüz açılacaktır. Sivas maçına kadar da 6 sakat futbolcumuzdan en az dördü iyileşir düşüncesindeyim. Mart ayının ortasına doğru takımımız gerekli düzenini bulacaktır kanısındayım. Trabzon’da bizim gibi sakatlarla uğraşıyor. İlk beşteki en önemli rakibimiz ise Konya. Adem Kaptanımızın 2 maçlık cezasını onaylayan federasyon, Konya’nın santrforu Yahoviçin cezasını bir maça düşürdü. İşte burada haksızlık var. Kramponla Fenerli Sadık’ın arka bacağına basan Yahoviç bir maç cezayla kurtuldu. Buna çifte standart denmez de ne denir. Adalet olmayan bir yerde haktan hukuktan bahsedilir mi?

   Malatya olarak bu başkana bu hocaya ve bu kadroya tam destek vermeliyiz. Futbol tarihimizde ilk defa Türkiye Kupasında yarı finale, kaldık. Ve şu anda lig beşincisiyiz. Bundan daha büyük bir başarı olabilir mi? Daha büyük başarılar elde etmek, Türkiye Kupasını kazanmak ve ligi en az beşinci sırada bitirebilmek için, Malatyalılar maddi-manevi hiçbir destekten kaçınmayıp bu güzide takımları için gereken her şeyi yapmalıdırlar. Her kes gücü kadar destek vermeli, maddi konumu elverişsiz olan güzel insanlarımızda stadı doldurup boğazı yırtılırcasına tezahürat ile katkı sunmalıdırlar.

    Ne başka MALATYA var ne de başka MALATYASPOR. Her şeyimiz memleketimiz MALATYA ve takımımız MALATYASPOR için olmalıdır. Haydi, Malatyalılar, Allah size kudret versin. Gerekeni de yapın. Beni takip eden tüm değerli insanlara da en derin saygılarımı arz ederim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya