Malatya - Rize


      Beşiktaş,  galibiyeti ve Ziraat Türkiye Kupasında tur sevincinden sonra, bir sevinç de Rize maçında yaşamak istiyoruz. Daha doğrusu Ligin ilk yarısını en az 27 Puanla bitirmek azmindeyiz. Bu maçla birlikte Gaziantep’ten de 3 puanla dönersek, geçen sezon aldığımız 29 puana gelmiş oluruz. 29 Puanla ilk yarıyı üçüncü bitirmiştik. Fakat bu sezon aynı puanla üçüncülük şansımız diğer maçlara bağlı.

    Bugün Kupa maçında oynayan Buğra, Ahmet ve Erkan, yine bize kan kusturdular. Jahoviç ise sahada gezdi durdu. Son yedi maçtır adeta bir futbolcu eksik oynuyoruz. Zaten attığı 10 gollerin yarısı penaltıdan. Ocak ayında ya daha kalite bir santrfor alınmalı ya da Avrupa’da bir çok maçta forvet oynayan Bifouma santrfora geçirilmeli.

    Rakipleri küçümsemek takımlara birçok sürprizler yaşatabilir. Kupada Beşiktaş, Gaziantep ve Sivas nasıl dize geldiler gözlemledik. Az kalsın biz de 2-0 yenilip elenecektik. 74. dakikadan sonra Oyuna dahil olan Fofana ve Guilherme adeta namusumuzu kurtardılar. Bunun içindir ki Rize maçına da en ideal kadroyla çıkmamız gerekiyor.

     Ben eskiden beri Ankara Bölgesi hakemlerinden çekinirim. Eski hakem ve yorumcu Bünyamin Gezer de Ankara’da yaşar ve hakemleri etkilemeye çalışır, hiç biri bizi sevmez. Ali Palabıyık da Ankara bölgesi FIFA hakemlerindendir. Bu sezon ilk maçımızı yönetecek. Şimdiye kadar 4 maçımızda düdük çalmıştır. İçerde Galatasaray’ı 2-1 yenmişiz, Başakşehir’e 2-0 mağlup olmuşuz. Dışarıda ise Göztepe’yi 3-1 ile geçmişiz, Fenere 3-2 yenilmişiz. Başakşehir maçında bize haksızlık yaptığını biliyorum. Biz gerçek oyunumuzu oynarsak hakemin de bize gücü yetmez. Allahın iziyle bu maçı kazanırız.

     Zaten hakemlerden olmasa şu anda 29 puanımız olacaktı, göz göre göre 6 puanımızı yediler. Geçen sezon hakemlerden bu kadar çekmemiştik. Lobi çalışmalarımız zayıf hatta yok gibi. Hakemler bizi tutsun diye bir iddiamız asla olamaz. Yeter ki hakkımız yenmesin. Şu Başkanımızın verdiği özveriyi ve 5 yıllık sürekli başarısına milletvekillerimiz de biraz katkı sunabilseler, inanın önümüzdeki sezonlarda direkt şampiyonlukta elbette biz de varız deriz.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya