Malatya - Kayseri


    Galibiyet serimizi idame ettirebilmek adına,  önemli bir maç.  Okuyucularım şuna inansınlar ki Konya 1. dakikada 10 kişi kalmasaydı da bizi yenemezdi. Çünkü gol atabilecek sporcuları yok. Ama bizde farkı kaçırdık. Ben şahsen Donald’a tahammül edemiyorum. Sergen Hoca gibi zeki bir adam nasıl dayanıyor, anlamış değilim. Alternatifi olmasa hak vereceğim ama, Bifouma düzeldi, Guilherme gibi bulunmaz bir futbolcu forvet arkasında daha başarılı olur ve daha fazla gol atar.  Sonra kale hariç her yerde oynayabilen Robin YALÇIN gibi bir jokeriniz olduktan sonra 11 yapmaya ne zorluk var.  Her zaman yazdığım gibi sol bek hariç kalite bir kadroya sahibiz. Artı Bifouma Avrupa’da santrfor da oynamış. Deplasman maçlarında Jahoviç’in yerine de düşünmek lazım. Sergen Hoca kadar bilecek değilim ama bir futbol adamı olarak düşüncelerimi yazmak sorumluluğu hissediyorum.

   Kayserispor’da Mensah haricinde etkili bir ayak görünmüyor, Mensah’a orta sahada kilit vurulursa, Kayseri adım dahi atamaz. Orta sahamıza ve defansımıza bu konuda güveniyorum.

   Maçımızın hakemi Zorbay KÜÇÜK’ten bahsetmek lazım.  İlk defa maçımızı yönetecek olan Zorbay KÜÇÜK, eski sporcumuz Feyzullah’ın oğludur. 1966 yılından bu yana Malatya’mıza gelen ender futbolculardandır. Adana’dan transfer etmemize benim de büyük katkım olmuştu. Ünal’ı da ben transfer etmiştim ama Feyzullah, Ünal’dan daha kaliteliydi. Onun gibi ters çalım atıp rakibi yatıran, iki ayağı ile topa müthiş vuran futbolcu çok azdır. Bir hakem daha var.  Tugay Kaan NUMANOĞLU, o da futbolcumuz Levent NUMANOĞLU’nun oğludur. Dünyanın en efendi sporcusu Levent, bir Malatya hayranıdır. Beni üzen en olumsuz durum, eşinden ayrılan Feyzullah’ın oğlu, hakem Zorbay’ın telefonunu Malatyaspor’dan arkadaşı Levent’ten sormasıdır. Oğlunun telefonunu bilmeyen bir BABA. Hayatın makus talihi.  Malatya’mıza gelen en iyi ve en efendi sporcular, çocukları hakem diye, bir olumsuzlukta birleşiyorlar.

  Hakem Zorbay KÜÇÜK Kayseri maçında aleyhimize yanlış düdük çalamaz, zira UEFA adayıdır. Bizde lehimize karar vermesini beklemeyiz ama dürüst maç yöneteceğinden eminim. Malatya’da Lig sonuncusu Kayseri maçında gol patlaması yapması gerekiyor. Zira bu Ligin en fazla gol atanı ve en iyi averaja sahip takımı biz olmalıyız. Kayseri, Kasımpaşa ve Göztepe maçlarını kayıpsız kapatalım ki, Bu Ligde nasıl bir kuvvet olduğumuzu elaleme ve TRT’ye kabul ettirelim. Yoksa ne TRT ne de A spor bizden bahsedecek gibi değil.

   Kayseri maçında stadı doldurmak için çaba sarf edelim. Ve bu maçı en az 4-0 kazanalım. Kazanalım ki,  MALATYA ne imiş anlasınlar.

SAYGILARIMLA.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya