MALATYA GÖZTEPE


 İkinci yarının ilk maçını Cumartesi günü saat 13.30 da Göztepe ile oynayacağız. Ben bu saate hep itiraz etmişimdir, hava kış ve soğuk, bu kez, maç  saati normal ama  keşke Pazar günü olsaydı, çünkü cumartesi esnaf ve sanayici gelemez. İlk maçta Göztepe’yi İzmir de 3 – 1 yenmiştik ve Lige güzel bir başlangıç yapmıştık. Temenni ve dileğimiz odur ki yine yenip 2. Yarıya iyi bir başlangıç yapalım. Dün Göztepe’yi Kupa maçında izledik ve deplasmanda 3 gol atmaya muvaffak oldu. Fakat biz dirayetli ve kontrollü oynarsak gol yemeyiz umut ediyorum.
  Göztepe de iki önemli oyuncu var Yasin ve Halil, ikisi de çok etkili, Erol hoca bu ikiliye rasyonel önlem alırsa, Göztepe’yi evine puansız yollarız.
   Her ne kadar bizim eksiklerimiz tamamlanamasa da, sakat futbolcumuz sayısı fazla olsa da, akıllı bir oyunla galip geleceğimize yürekten inanıyorum. Yeter ki forvetimiz EREN sakatlıktan kurtulup bu maça hazır olsun. Yoksa Botaip in yeri dolacak gibi değil. 
   Transfer görüşmeleri devam ediyor, aldığım bir habere göre iki tane çok etkili forvet muhakkak alınacak, dilerim Fenerbahçe maçına yetişirler. Bizim kaybımız Sadık ve Botaip ama yönetime inanıyor ve güveniyorum. Sadık’ın yerine Trabzon’da oynamış Mustafa AKBAŞ ve Fenerbahçe den gelen Yiğithan’la dolacaktır. Botaip in yeri ise ondan daha kalite bir transferle hallolacak düşüncesindeyim. Rize den alınan Robin Yalçın ise Donald’la birlikte defans önünde uyumlu bir ikili olacaklardır. Gerçekten her iki futbolcu da ön liberoda çok başarılı.
   Adem için 6 hafta oynayamaz denildi ama aldığım bilgilere göre Konya maçına yetişecek İnşallah. Sakatlanmasının sebebi de karlı idman sahasında bileğinin zedelenmesidir. Takım Antalya kampından dönmüş ve kendi sahasında idmana çıkacak. Ama o saha kardan temizlenmemiş ve Adem’in sakatlanmasına sebep olmuştur. Daha doğrusu burada çok büyük bir hata vardır. Bu hatanın sahibi de tesislerin sorumlusudur. Guilherme ilk maçta cezalı aynı zaman da o da sakat. Fener maçına yetişmez ise işimiz zor. Acilen Eren’in iyileşmesini bekliyoruz.
  Bu eksiklerden sonra takımımızın şu 11 ile sahaya çıkacağını tahmin ediyorum. Farnello, İssam, Murat, Mina, Erkan, Yalçın, Donald, Aleksic, Perera, Barış ve Eren ( Ö. Şişmanoğlu) Bu kadro, Akıllı oynayıp Yasin ve Halil’e geniş alan bırakmazsa gol yemeyiz. Ve Aleksic ile bulacağımız gol ile Göztepe’yi yeneriz düşüncesindeyim.
   Hava soğuk olacak ama stadı doldurmak için fedakarlık yapmamız gerekiyor. Yine 4-5 bin kişiye oynarsak bu da bize büyük bir dezavantaj olacaktır. Stadı doldurmanın reçetesini daha önceleri çok yazdım. Ama yazdıklarım doğrultusunda hiçbir çalışma yapılmadı. İleride bu konuda yazmaya devam edeceğim. Bu stadı doldurmak için elimden ne gelirse bütün gayretimi sarf edeceğim. İnanın Süper Ligde en ucuz bilet bizde, ama en büyük sorun gidiş ve geliş, bunu da söyledim, B.B Belediyesinin halletmesi lazım.
   Malatyasporumuzun 2. Yarıya zaferle başlaması için biz taraftar olarak elimizden geleni yapalım da gerisi yönetim, Erol hoca ve futbolculara kalsın. Bu dileklerle beni takip edenlere en derin saygılarımı sunarım.
 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya