Malatya - Fenerbahçe


     Şu andaki Lig sıralamasındaki ilk 8 takım bu sezonun kaderini belirleyecektir.  Şampiyon da ilk Dörtte hatta Ziraat Kupası şampiyonu da işte bu ilk Sekizden çıkacaktır. Yani Malatya’mızın gerçek rakipleri bu 7 takımdır. Sırasıyla BAŞAKŞEHİR. TRABZON, ALANYA ve GALATASARAY ile oynadık. Pazar günü rakibimiz şampiyonluğun en büyük adayı FENERBAHÇE. Önceki maçlarımızda eksideyiz. İlk üçte yer almak istiyorsak bu önemli maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor.

    Takım  ve kadro olarak Fenerbahçe, sadece Santrfor ve sol bek mevkilerinde bizden üstündür. Diğer mevkilerde ise Malatya daha üstündür. Fenerbahçe de GUILHERME, ACQUAH ve Gökhan TÖRE gibi kaliteli futbolcular yoktur. Yani,  biz kadro olarak Fenerden daha iyiyiz.

    Vedat MURIÇ gibi hava hakimiyeti üstün olan, bu santrfora muhakkak bir önlem alınmalıdır. Sergen Hocadan iyi bilecek olmasam da ben bu maçta Mustafa’nın yerine Mina’yı oynatırım. Mina bu Ligin en iyi stoperlerindendir. Alanya maçındaki bir hatasından dolayı bu değin kadro dışı bırakılması doğru olamaz.

    Hakem Mete KALKAVAN adil olursa, ben şahsen yeneceğimize inanıyorum. Hakemler özellikle 3 büyüklere karşı hatalı düdük çalamazlar. Biz de lehimize düdük çalınsın demiyoruz. Ama hakkaniyet olsun. Kasımpaşa maçı gibi bir rezaletle karşılaşmak hoş olmaz.

    Medyadan dışlanan takımımızın, televizyonlarda konuşulabilmesi için Fener maçını alıp, Anadolu öncülüğüne katkı sunması gerekir. Zaten maçı aldığımız takdirde Futbol kamuoyundaki değişmelere şahit olacağız.

    Ben bir futbol adamı olarak kendi görüşlerimi kaleme alıyorum, her türlü eleştiriye de sonuna kadar açığım.  Bu ülkedeki en büyük arzum 3 büyükler hegemonyasının sona erdirilmesidir. Trabzon buna öncülük etmiştir. Malatya ve Sivas’ta devam ettirsinler.

    Bu yılın şampiyonluk ipine BAŞAKŞEHİR’i yakın görüyorum. Ocak ayında bir kalite santrfor ve iyi bir sol bek alırsak biz de şampiyonluğun ortaklarındanız. Fenerbahçe galibiyeti işte bu işin de önünü açacaktır. Bunun içindir ki en büyük dileğim Pazar günü galip gelmemizdir.

SAYGILARIMLA.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya