MALATYA – BEŞİKTAŞ


Süper Ligde çok şeyi değiştirecek bir maç. Bizim kesinlikle yenmemiz gerekiyor, beraberlik dahi yetmez. Bu sıralamayı yakalamışken bu olmak veya olmamak maçımız. Yenersek, puanımız 37 olacak, ilk 5 arasında bitirme şansımız artacak ve hatta ikinci olma durumu dahi var. İkinci olursak Şampiyonlar Ligine katılacağız ve takımımız iyi paralar kazanacak. Ama önce bu hafta üçüncü olalım.

    Konya’da 2 puan bıraktık. 92. Dakikada Ömer kaçırmasa, Farnolle o topa çıkmasa bu iş olmuştu, Ömer’i ve Farnolleyi elbette affettik, Ömer goller attı Farnolle de goller ve penaltılar kurtardı, atanlar ve kurtaranlar da hata yapabilir. İkisi de değerli sporcularımızdır. Maçtan sonra Ömer’e ince bir sitem yapmıştım, çok eleştiri aldım. Alacağın olsun Ömer demiştim. Hepsi bu. Hangimiz bu da kaçar mı Ömer demedik ki? Beni tanımayan ve bilmeyenler neler yazmış neler. Ben 1966’dan beri Malatya Futboluna hizmet ediyorum. Bana istediklerini diyebilirler. Hoş karşılarım. Ama Malatya’ya laf söyletmem. Ben ve şahıslar önemli değildir. Önemli olan memleket ve vatandır.

     İnanınız olsun Beşiktaş bizden daha iyi bir takım değil. Ara transferde iyi işler başardık. Kadromuz genişledi, her mevki de en az iki sporcumuz var. Bu hafta Bifouma sakat ama yeri boş kalmaz. Aboubakar da formunu yakaladı. Konya’da adam geçişi ve pası mükemmeldi. Bu maçta Beşiktaş defansını darmadağın edecek. Takımımızın prensi ve efendisi Aleksic gollerine devam edecek. Yeni Malatya stadı Beşiktaş’a dar gelecek.

     Beşiktaş’ı atağa kaldıran önemli futbolcusu Lens’tir. O da Anadolu da pek istekli oynamaz, yine de Bülent’i uyarıyorum. Bir de duran toplara dikkat etmeliyiz. Öyle inanıyorum ki Adem kaptan bu maçta harikalar yaratacak. Guilherme de formunu yakaladı. Donald 18 yayı üstünde çakacak, Mina kornerlerde gelip en üste sıçrayacak. İssam da sağ kanattan yılan gibi akacak.

    Malatya futbol tarihinin en başarılı dönemlerini yaşıyor. Bu yönetimin son 5 yılında iki şampiyonluk, şimdi de Lig dördüncülüğü ve Ziraat Kupası Yarı finali var. Hatta Ziraat Kupasını kazanma şansımız var. Bu başkanı sportif direktör Ali RAVCI’ yı ve son 2 sezonda ki katkılarından Erol BULUT hocayı yürekten kutluyorum. Ve İnşallah bu üçlü bozulmaz diyorum. Böyle devam edilirse neler olur neler.

    Artık Şenol Hoca’nın kafası Milli takımda, Ligi ilk dörtte bitirirse kendisini başarılı atfedecek. Zira sığınacağı çok gerekçeleri var. En azından Takımın as sporcuları gitti deyip, kendini savunacak. Yani Beşiktaş Malatya’ya bir puan almak için gelecek. Ama Malatya, Konya hatasını tekerrür ettirmez.

    Bir de ağzımıza sakız olan “Şu stadı dolduralım” temennisi gerçekleşse, diyeceğim tek söz kalıyor. O da Başkan yeter artık Avrupa ya gidiyoruz. Şu MALATYA önündeki EVKUR ve YENİ ibarelerini kaldırın.  Bir sözleşme ve genel kurulla yapılacak işleri uzatmayın. Malatya adını lütfen küçültmeyin. Zaten formanın sırtında EVKUR yazıyor. Yani bu EVKUR,  Malatya’nın önüne geçecek kadar büyük paralar veren bir sponsor mu? EVKUR firmasına teşekkür ederiz ama Malatya’dan büyük olamaz.

    Bakın Malatyaspor’u pek dile getirmeyen İstanbul medyası, bu maçta neler konuşacak, bir de yenersek var ya, Hıncal ULUÇ kaçacak delik arayacak. ALLAH bize yardım etsin yolumuz açık olsun, Beni takip edenlerin ve etmeyenlerin de canı sağ olsun. SAYGILARIMLA.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya