MALATYA - GALATASARAY


Erol Hoca Trabzon maçına tam rotasyonlu bir kadroyla çıktı, zira tüm ağırlığı Türkiye Ziraat Kupasına vermişlerdi. Gerçi,  Trabzon maçında Sethin yerine Chabeck oynasaydı belki puanlarla dönebilirdik.  Ama Galatasaray’ı  yenebileceksek, Trabzon mağlubiyetini çabuk unuturuz.  Önemli  olan bu maç. Galatasaray’ı geçebilirsek final maçında Kupaya yakın olan taraf biz oluruz. Peki  Galatasaray’ı nasıl yenebiliriz? İşte  önemli olan da bu.
   Biz Malatya’da, Galatasaray’ı çok yendik. Ben bu kez de yeneceğimize inanıyorum. Çünkü onlar şampiyon olup UEFA Şampiyonlar liginde oynamak ve çok para kazanmak istiyorlar, Kupanın fazla espri si yok.  Konya deplasmanından çekinip bizim maça rotasyonlu çıkabilirler. Galatasaray Kupa şampiyonu olmaktansa Lig ikinciliğini tercih edecektir. Zira Beşiktaş ve Başakşehir maçlarını kaybederse Lig ikinciliği de tehlikeye girebilir. Yani Galatasaray’ın çok zorlu maçları var, en önce Konya maçını alması lazım ki iddiasını devam ettirebilsin. Konya maçını alamazsa bütün planlar tersyüz olur. Fatih TERİM büyük düşünür. Aslında her iki kupayı da almak isteyecektir ama  Lig fikstürü ve 3 puanlık fark düşüncelerini değiştirebilir.  Yani deplasmanda Konya’yı içeride Beşiktaş ve Başakşehir’i de geçmek kolay olmayacaktır.
   Malatya’nın kazanmaktan başka hiçbir seçeneği yok.  Çünkü Lig beşinciliği de tehlikeye girdi. Sezonun ikinci yarısında adeta sefilleri oynadık. İlk devre o puanları alamasaydık küme düşme tehlikemiz dahi vardı. Allah’tan Akhisar la Göztepe kendi ayaklarına sıktılar da biz sıkıntıya girmedik. Yoksa Ligde kalmak için 38 puan da kafi gelmeyebilirdi.
    Malatya Galatasaray’ı eleyip finale çıkarsa tarih yazar, bu fırsatı değerlendirmekten başka çaremiz yok. Erol Hocanın son kozu bu maçı alıp finale kalmaktır, yoksa o da tüm prestijini tüketmiş olur. Zaten büyük  Hoca, büyük maçlarda belli olur. Kendisini göstersin bakalım. Sahaya süreceği ilk on bir çok önemli.  Ben buraya o kadroyu yazsam, siz bana, hocadan iyimi biliyorsun diye haklı serzenişte bulunabilirsiniz. Bende ihtiyari davranıp kendi kadromu yazmayacağım.  Tek Galatasaray’ı  yenelim de herkes benden iyi bilsin.
    Finale kalma düşünce ve ruhuyla hepinizi selamlıyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Oca

Alanya Malatya Maçı

17Oca

Başakşehir - Malatya

26Ara

Gaziantep Malatya Maçı

20Ara

Malatya - Rize

13Ara

Beşiktaş - Malatya